Kapat

Örgü Dantel Bardak Altlığı Modelleri

Anasayfa
Dantel Modelleri Örgü Dantel Bardak Altlığı Modelleri

Sürekli örgüyle uğraşan bayanlarımız bilirler. Yapılan örgü ve dantel işlerin sonunda elinizde, birçok artmış ipler kalıyor. İşte bu ipleri güzel bir şekilde değerlendireceğiniz el işlerinden bir tanesi de bardak altlığı modelleri olabilir. Yeni mobilyalarınıza kıyamayıp bardaklarınızı dahi üzerine koyamıyorsanız birbirinden şık ve dekoratif bardak altlıklarıyla artık rahatlığı yakalayabilirsiniz. Üstelik diğer el işleri gibi çok zor veya uğraştırıcı olmayan modeller sayesinde, kısa sürede örgü bitirmenin zevkini de yaşayabilirsiniz. Bardak altlıklarınızı, isteğinize göre, örgü veya dantel olarak yapabilirsiniz. Dantel bardak altlıkları, çiçek desenleri, geometrik desenler, yıldız deseni ve yuvarlak desenlerle yapılabilmektedir. Siz de tığ işini biliyor ve yapmayı seviyorsanız, bardak altlıklarını yapmak da size çok kolay ve zevkli gelecektir.

Soğukların ve soğuk algınlıklarının vazgeçilmezi olan ıhlamur gibi bitki çayları da evlerimizde yerini almaya başladı. İçinizi ısıtacak şifalı içeceklerinizi, masa ve sehpalarınıza rahat koyabileceğiniz nihale ve bardak altlıklarıyla farklı görsel tasarımlar da oluşturabilirsiniz. İşler şişle isterseniz de tığla birbirinden hoş modellere sahip altlıklar yapabilirsiniz. Küçük parçalar olduklarından sizi sıkmadan kısa sürede bitecek olan bu motiflerle, vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Tığ işi bardak altlığı, örgü bardak altlığı modellerine biraz daha fazla tercih edilir. Çünkü örgü için kullanılan yünler, tığlara göre biraz daha kabaca örneklerden yapılıyor. Dantel ve tığ işlerinde biraz daha motif ve çeşitlilik arttığı için daha fazla tercih edilebiliyor. Tabi sizin zevkiniz farklı olabilir ve örgü işlerini daha severek yapıyor olabilirsiniz. Bu anlamda hayal gücünüze göre model ve renklerden parçalar oluşturabilirsiniz.

Örgü Dantel Bardak Altlığı Modelleri

Bardak altlığı örnekleri alanında yapılan bir diğer modelse keçe bardak altlıklarıdır. Son zamanlarda aksesuar alanında hemen hemen her yerde kullanılan keçeler, bu alanda da karşımıza çıkıyor. Geçmişten günümüze iğne oyalarının boy gösterdiği bardak altıklarında siz de keçeleri tercih edebilirsiniz. Her modelde bulunan çeşitlilik ve örneklerle siz de istediğiniz altlıkları tasarlayabilirsiniz. Bu modelleri kolay ve pratik örnek olduklarından sevdiklerinize hediyelik olarak da hazırlayabilirsiniz.

“Örgü Dantel Bardak Altlığı Modelleri” üzerine 1 yorum

  1. rumma says:

Yorumlar kapalı.