Örgü Desenli Patik Modelleri ve Örnekleri

Kıyafet ve aksesuar seçimleri yaparken, çoğu bayan sezonun en trend modellerini tercih etmeye dikkat ediyor. Bu alanda seçilen ürünler, kazaklardan patiklere, hırkalardan pantolonlara, yeleklerden atkı ve berelere hatta patik örneklerine kadar değişim göstermektedir. Patikler için de bu sezonun en trend örneği, desenli patik örnekleri olmaktadır. Hastalıktan ayakların korunması amacıyla tasarımı yapılmış patikler için, şimdilerde bir de şıklık arayışı başlamıştır. Özellikle bu senenin gözdesi olan desenli patikler için, çiçek motifi,gül motifi, taş detayı ve boncuk detayı oldukça dikkat çekmektedir. Rengarenk iplerin tasarımıyla oluşturulmuş, geometrik şekillerin dansıyla hayat bulan patikler, her bayanın yapmak istediği modellerden olmayı başarmıştır.

Örgü patikler şişle veya tığla yapılabilen tekniklerle hazırlanabilir. Eskiden oldukça meşakkatli bir örülüşe sahip olan patikler, şimdi iki şişle kısa zamanda yapılabilmektedir. Hem de birbirinden güzel model ve desenler içerisinde bu patikler, bayanların gözdesi olmaktadır. Haraşo, nohut, tırtıl örneği, Selanik örneği, pirinç örneği gibi modellerle birlikte patikler hazırlanabilir. Hatta bu örnekler içerisinden birbirine yakışan iki model de farklı bir kombin olarak tasarlanabilir. Sadeliği seven bayanlar tek renkleri tercih ediyor. Diğer bir yandan patiklerin gösterişli olması ve ilgi çekmesi açısından yapılan patikler, rengarenk örneklerle oluşturulmuş veya aksesuarlarla süslenmiş olarak kullanılmaktadır.

Örgü Desenli Patik Modelleri ve Örnekleri

Tığ işi patik modelleri içerisinde desenler yoksa, boncuk, kurdele, düğme ve taş gibi aksesuarlarla bu patikler zenginleştirilebilir. Bunun dışında bir de desenli patik modelleri bulunmaktadır. İki renkli patikler, jakarlı patikler, kar desenli patikler, çiçek desenli  patikler, yonca desenli patikler, yaprak ve meyve desenli patikler ve hayvan desenli patikler bu sezonun en gözde örneklerindendir. Özellikle hayvan figürlerinin konulduğu kıyafetler, kazak olsun, hırka olsun, tunik olsun, patik olsun her örnekte bayanların vazgeçilmezi olmuştur. Bu patiklerin yapılışları, çok kolay bulunabilir. Son derece kolay anlatıma sahip olan resimli sunumlar, her bayanın izleyip öğreneceği şekilde hazırlanmıştır. İstenilen renklerden ve modaya uygun olan modern çizgili desenlerden faydalanılarak, örgü patikler şekillendirilebilir.

Bayan Patik Modelleri