Kapat

Örgü Dikiş Desenleri

Anasayfa
Örgü/Tığ İşi Örgü Dikiş Desenleri
Örgü Desenleri

El işleri yaparken işinize yarayacak birbirinden güzel örgü desenleri paylaştık. 8 tane örgü dikiş desenleri ile yeni el işleri yapma zamanı!

Örgü battaniye, hırka, yelek gibi bir çok el işlerini yapmak için örgü desenlerine ihtiyaç vardır. Hangi örgü modelini yapayım diye düşünürken aklınıza hiç bir fikir gelmiyorsa sitemize eklediğimiz 8 adet örgü desenlerini inceleyebilirsiniz. Yapılışları yazmıyor fakat desenleri iyice incelerseniz nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz. Tabi ki daha önceden de örgü işini biliyor olmanız gerekiyor. Anlatımlı örgüler kategorisinde sizler için bir çok örgü modelinin yapılışını paylaşmıştık. Eğer örgü bilmiyorsanız önce örgü tekniklerini öğrenmeniz gerekmektedir.

8 adet örgü desenlerinin hepsi şiş işi ile yapılmıştır. Tahta şişler ile yapılan bu örgüler ile çok güzel el işleri yapabilirsiniz. Mesela bebek battaniyesi yapmak için örgü çiçek desenlerini kullanabilirsiniz. Veya baklava dilimi örgü deseni ile de bebek battaniyesi yapılabilir. Örgü kazak deseni ile örgü kazaklar yapabilirsiniz. Hadi şimdi örgü desenlerini inceleyelim.

Örgü Desenleri