Kapat

Örgü Fenerbahçe Lif Modelleri

Anasayfa
Lif Modelleri Örgü Fenerbahçe Lif Modelleri
Fenerbahçe Lif Örnekleri

Fanatiklik erkekler kadar bayanlarda da olan bir duygu. Her alanda hamaratlıklarını gösteren hanımlar, takımları için de yaptıkları birçok tasarım ile kendilerini ön plana çıkarmayı başarıyor. Bu alanda yapılan Fenerbahçe lif modelleri de, tercih edilen ve en sevilen takım lifleri arasında yer alıyor. Fenerbahçe lifler, eşleri, çocukları veya kendi zevkleri için  bu modeller kolayca hazırlayabilirler. Çünkü lif örnekleri, örgü alanında yapılan en kolay el işidir. Takım lifleri hazırlamak isteyen herkes, öncelikle yapacakları desenleri ve ip renklerini belirleyerek işe başlamalıdır.

Fenerbahçe lif örnekleri yaparken kullanılması gereken şeyler, tığ ve tercihe göre seçilecek olan ip rengidir. Her tülü model üzerine hazırlanabilen modeller arasında, Fenerbahçe’nin simgesi olan kanarya, takımın tarihi olan 1907, F ve B harfiyle oluşturulan kombinler veya sadece FB simgesi gibi modellerden faydalanılabilir. Genellikle sarı ve lacivert ile hazırlanan taraftar lifi, isteğe göre farklı renkler ile de tasarlanabilir. Ama gerçekten bir taraftar lifi hazırlanmak isteniyorsa, bunun hakkının verilmesi için bu iki rengin kullanılması gerekir. Sarı tema üzerine lacivert harflerin kullanılması, lacivert tema üzerine sarı harflerin kullanılması, dala konmuş bir kanarya motifi, en çok tercih edilen desenlerden bazılarıdır. Takımına aşık olanlar, onu kalp içinde de tasarlayabilirler.

Futbol takımlarından Beşiktaş lif örnekleri ve Galatasaray lif örnekleri ekledik. Fenerbahçe lif örnekleri de eklememiz gerekliydi. Onu da sizler için şimdi paylaşıyorum.

Örgü Fenerbahçe Lif Modelleri

Fenerbahçe FB 1907 Lif Örneği

Fenerbahçe FB 1907 Lif Örneği

Fenerbahçe FB Lif Örneği

Fenerbahçe FB Lif Örneği

Fenerbahçe örgü lif

Fenerbahçe örgü lif

Fenerbahçe Lif Örneği

Sarı Lacivert Lif Modeli

Sarı Lacivert Lif Modeli

Örgü lifler arasında yapılan ve ilginç modeller arasında yer alan FB lif modelleri, kare, dikdörtgen, kalpli, yuvarlak, altıgen veya çeşitli geometrik desenler ile yapılabilir. Bunun dışında, sıradan örneklerden vazgeçmek istemeyen ama takımının rengini lifine yansıtmak isteyen hanımlar, sabunluk şeklinde ördükleri çiçekli veya farklı motifler ile tasarladıkları lif örneklerinin renklerini sarı ve lacivert olarak belirleyebilirler. Bu şekilde yapılan lifler, banyolarda süs olarak da kullanılabilir. Genellikle tığ işi lif modelleri arasında yer alan bu örnekler için, takımın yılı olarak bilinen 1907 sayısının rakamları ile de birbirinden güzel modeller tasarlanabilir. Sadece harflerin yer aldığı modelleri yanı sıra, 1907 sayısının ve sonsuzluk işaretinin yer aldığı bir model de, oldukça anlam taşıyan örnekler arasına girebilir. Bu alanda el becerisi olan her bayan, hediyelik veya günlük kullanımları için, FB takımının liflerini hazırlayabilir.

“Örgü Fenerbahçe Lif Modelleri” üzerine 2 yorum

  1. beyza akiz says:

Yorumlar kapalı.