Örgü Fıstıklı Yelek Modelleri ve Anlatımlı Yapılışı

Yelekler de hırka ve şallar gibi, kış günlerinin soğuklarında bayanların kurtarıcısı olmaktadır. Örgü işine gönül veren bayanlar, birbirinden şık ve sıcacık tutan yelek ve hırka modelleri tasarlayabilmek için uğraşıyorlar. Örgü yapılan teknikler, pek çok alanda, pek çok örnekle kullanılabilir. Bu dönemde, en sık karşılaşılan ve beğeni alan örneklerden bir tanesi de örgü fıstıklı yelek modelleri olmuştur. Fıstıklı yelek modelleri, aslıda diğer örneklere göre oldukça zor bir örneğe sahiptir. Çeşitli anlatım teknikleri ve resimlerle birlikte internet ortamında bulunan fıstıklı örgü modellerini, örmeye heves eden ve örmeyi seven her bayan öğrenebilir.

Kimi bayanlar şiş yardımı ile yelek örerken, kimi bayanlar da tığ yardımı ile örgülerini örebiliyorlar. Fıstıklı yelek örnekleri için de bu örnek söz konusudur. Yani fıstıklı yelekler, isteğe göre tığ yardımı ile veya şiş yardımı ile örülebilen bir modeldir. Ayrıca bu model, tek tığla yapılan bir yelek modelidir. Yelek istenilen uzunlukta yapılabileceği gibi, oluşturulacak fıstıklar da istenilen büyüklükte tasarlanabilir. Tığ işi fıstıklı yelekler örneği için, oluşturulan fıstıkların düzgün bir görünüme sahip olması çok önemli bir husustur. Tığ işi fıstıklı yelek modelleri, oldukça şık ve asil bir duruşa sahiptir. Bu örnekle yapılmış bir örgü yeleği giyecek olan bayan, son derece göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olacaktır.

Örgü Fıstıklı Yelek Modelleri

Örgü fıstıklı yelek örnekleri, her renkte örülebilir fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Her ne kadar koyu renk seven bayanlar, bu modeli koyu renkli iplerle örüyor olsa da, modeli öne çıkarak renk tonları, açık renk tonlarıdır. Beyaz, lila rengi ,krem rengi, sarı, turuncu, açık pembe gibi tonlarda yapılan fıstık örnekleri çok hoş durmaktadır. Özellikle fıstık yeşili, bu örgü örneğine diğerlerine göre çok daha fazla bir anlam kazandırıyor. Bebeklere, genç kızlara, çocuklara ve diğer tüm bayanlara, fıstıklı motiften yapılan örnek örgü yelek modelleri hazırlanabilir. Her işte olduğu gibi, bu örneği örerken de büyük bir sabır gereklidir.

Örgü Fıstıklı Yelek Yapılışı