Örgü Lizöz Örnekleri

Türk geleneklerinin ve Türk kadınlarının hamaratlıklarını sergilediği, birbirinden hoş örgü çeşitleri bulunmaktadır.


Örgü Lizöz Örnekleri

Türk geleneklerinin ve Türk kadınlarının hamaratlıklarını sergilediği, birbirinden hoş örgü çeşitleri bulunmaktadır. Serbest piyasanın iyi tasarlanmış ürünlerinin gölgesinde bırakılmaya çalışılan örgü modelleri, asla, unutulacağa benzemiyor. Öyle ki son dönemde lizöz modelleri yine tercih edilmeye başlandı. Lizözler, yeni doğum yapmış, loğusa bayanların giydiği, hırkaya benzer üst kıyafetidir. Büyüklerimizin eski dönemlerde tasarladığı, bu kıyafetlerle, loğusa bayanlar, hem bebeklerini daha kolay emzirir hem de üşümezler. Lizözlerin yapısı genel olarak değişmez. Öyle ki önlerinde düğme yerine kurdeleli bağcık bulunur. Tabi ki isteğe göre tek düğmeli olarak tasarlayanlar da bulunmaktadır. Çoklu düğmelerin tercih edilmemesinin sebebi, önünün kapanmaması gerektiğindendir. Aksi takdirde kullanım kolaylı olmaz.

Örgü lizöz örnekleri, tığ işinden veya şişten tasarlanabilir. Genel olarak belden aşağıya kadar yapılırken, isteğe göre kısa modeller de tasarlanabilir. Çok şık örülmüş lizözler vardır. Annenin sıcak tutulması için yapılan bu örneklerde püskül ve kurdeleler kullanılabilir. Tığ işi ile yapılan, ajurlu lizözlerin alt kısımları püskülle hareketlendirilebilir. Lizöz renkleri genel olarak, bebeğin cinsiyetine göre yapılır. Kız bebeği olan anneye, pembenin pastel tonları yapılırken, erkek bebeği olan anneye, mavinin pastel tonları tercih edilir. Bunlar dışında, beyaz, sarı, yeşil, mint, lila ve krem renkleri de birbirinden şık lizöz örnekleri için isteğe bağlı olarak tercih edilebilir.

Örgü Lizöz Örnekleri

El işleri ve örgü alanındaki, başarı ve maharetlerini, hamarat hanımlar, örgü lizöz örnekleri alanında da kendilerini göstermiştir. Örümcek modelleri, fıstıklı modeller, çiçekli ve geometrik motiflerle tasarlanmış modeller, kısa kollu veya uzun kollu olarak tercih edilebilmektedir. Her iki tarzda örülen kol modeli de yine göz alıcı bir ihtişama sahiptir. Kısa kollu modelleri, dar veya geniş koldan tasarlayabilirsiniz. Lizözler için, yeni sezonda, en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de delikli modellerdir. Şişle veya tığla bu örnekler oluşturulabilir. Yakalı veya yakasız olarak da bu örnekler oluşturulabilir. Püsküllü ve otantik tarzda da modeller üretmek, hayal gücünüze ve renk kombinasyonunuza bağlı olarak iyi bir sonuca varılmayı sağlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 0,594 Saniyede Olu