Kapat

Örgü Mutfak Takımı Dantel Modelleri

Anasayfa
Dantel Modelleri Örgü Mutfak Takımı Dantel Modelleri
Örgü Mutfak Dantelleri

Mutfak takımı dantel modelleri, eskiden beri popülerliğini yitirmemiş olan modellerdir. Evlerimizin her odasının düzenli ve iyi bir görselliğe sahip olmasını isteriz. Mutfakta bu alanlardan bir tanesidir. Son dönemlerde genel olarak daha modern dokular mutfakta uygulanıyor olup, danteller çok fazla tercih edilmese de, dantel seven bayanlarımız bu durumun ötesine geçebilmek için modern çalışmaları tasarlamışlardır. Bu çalışmalar genellikle, daha hoş çiçeklerden ve geometrik desenlerden oluşan mutfak takımı dantel örneklerinden oluşmaktadır.

Mutfaklar yemek pişirme alanlarımız olduklarından, yağlı ve kokulu durumlar sebebiyle kullanılan mutfak aksesuarları daha çabuk zamanda kirlenmektedir. Bu sebeple yapılan dantel işleri, uygun kumaşlara işlenerek örgü mutfak takımları tasarlanmaktadır. Mutfak takımlarının içerisinde, buzdolabı örtüsü, peçetelik, mutfak önlüğü, dolap örtüleri, masa örtüsü gibi parçalardan oluşturulmaktadır. Mutfak perdesi örnekleri, çiçekli veya diğer hoş modellerden oluşan dantellerle etek uçları veya küçük perde parçaları belirlenerek, dantele uygun renkte seçilmiş ve hazırlanmış olan kumaşa dikilmektedir. Tercihlerinize göre, kumaşa dikeceğiniz örgü dantel modellerinin uçlarına burmalı veya saçaklı iplerden eklemeler yaparak, mutfak takımlarınızı daha görsel hale getirebilirsiniz.

Örgü Mutfak Takımı Dantel Modelleri

Eskiden beri bilinen ve günümüze kadar gelmiş olan mutfak takımı örnekleri, şüphesiz her gelinin çeyizinde olan ve asla vazgeçilmeyen örneklerden bir tanesidir. Sonucunda muhteşem güzelliğe sahip oldukları bu modelleri, anneler, anneanneler, kızlarının, torunlarının çeyizlerine hazırlamak için çok çaba sarf ederler. Bu alanda yapılmış öyle örnekler var ki, bakıldığı zaman ne kadar emek verildiği çok fazla ön plana çıkmaktadır. Bazı modellerde, danteller düz olarak yapılıp sadeliklerini korurken, bazı modellerde de yapılan dantellerin içerisine mutfağa uygun, çaydanlık, kaşık, tabak gibi aksesuarlar işlenmektedir. Kumaş etrafına dikilen danteller, bu alanda çok daha fazla şık ve mutfağa yakışır durduğu için, sade örneklerden çok tercih edilmektedirler. Kumaş modeller aynı zamanda mutfak takımı peçete örnekleri alanında da sıklıkla kullanılmaktadırlar. Yıkanıp ütülenmesi de kolay olan kumaşa işlemeli mutfak takımlarını sizler de kolaylıkla yapabilirsiniz.