Kapat

Örgü Saat Yapımı

Anasayfa
Hobiler Örgü Saat Yapımı
Örgü Saat Yapımı 3

Evlerin vazgeçilmez aksesuarı saatler, sadece zamanı göstermekle kalmıyor, evlerde güzel bir dekorasyon objesi olarak da görev görüyor. Sıradan ve sıkıcı saat modelleri yerine farklı ve ilgi çekici bir model arıyorsanız; eski saatinizi yenileyerek eğlenceli bir forma sokabilirsiniz. Evinizde renkli ve dinamik bir dekorasyon hakimse ona uyum sağlayacak, daha sakin bir dekorasyonu tercih ettiyseniz de evinize renk katacak bu saat modeli herkesin çok hoşuna gidecek. Ayrıca evde kalan artık yün parçalarını da değerlendirebileceksiniz.

Malzemeler:

-Eski bir saat,
-Renkli artık yün parçaları,
-İğne- iplik
-Silikon.

Bu eğlenceli saati yapmak için biraz örgü bilmek gerekiyor. Dilediğiniz örgü stiliyle örebileceğiniz saat kılıfını eski saatinize takarak yenileyebileceksiniz. Artık yünlerden saatin çerçevesinin iki katı kadar ilmek atarak uzun bir renkli şerit örün.

Örgü Saat Yapımı 1

Ördüğünüz bu renkli yün şeridin kenarını iğne dikin ve hafif sıkarak lastiğimsi bir form verin. Bu işlemden sonra saatin etrafına geçirip silikon yardımıyla yapıştırabilirsiniz ya da saatinizin açılabilir bir çerçevesi varsa; iç kısmına sokarak da sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Yapımı çok kolay olan güzel saat modeliniz hazır.

İşte saatin farklı görünümleri:

Örgü Saat Yapımı 2

Örgü Saat Yapımı 3

Örgü Saat Yapımı 4