Örgü Şal Modelleri 2018

Örgü yapımların da bayanların en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi de örgü şal modelleridir.

  • 07 Mart 2018
  • Örgü Şal Modelleri 2018 için yorumlar kapalı

Örgü Şal Modelleri 2018

Örgü yapımların da bayanların en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi de örgü şal modelleridir. Her örgünün kendine özgü yapım şekilleri ve aşamaları bulunmaktadır. Bu kapsamda, belli modeller üzerinden gidilebileceği gibi, beğenilen model üzerinden farklı tasarımlarda da bulunulabilir. Şallar, gece kıyafeti üzerinde, gelinlik üzerinde, nişan kıyafeti üzeride, günlük kullanılan kıyafetin üzerinde kullanmak için tercih edilen aksesuarlardandır. Bir şalın örüldüğü ilk günkü gibi diriliğini ve hoşluğunu koruması gerekir. Bir şalın, uzun süre kullanımlardan sonra sarkmaması isteniyorsa, örgüyü ilk yapacağı zaman şalın şiş ve iplik tercihleri bu ölçüler de seçilmedir. Bunun dışında örgüyü yapan kişinin beceri ve ustalığı da örgünü duruşunu ve ömrünü belirler.

Örgü şal örnekleri, örgü yapmayı iyi bilen bir bayanın elinden çıkınca, çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Bunun dışında tabi ki, şal örneklerini yapmamış bir bayan da kolay modelleri deneyebilir. Örümcek modeli, yama modeli ve çiçek desenli modeller, şal yapımında  sıkça kullanılan modellerdendir. Modellerin gösterişli ve muntazam olması, örgü yapımında kullanılan ipin kalitesine göre farklılık gösterir. Her alanda olduğu gibi bu alanda da kaliteli malzeme seçimi çok önemlidir. Kaliteli iplik kullanımıyla, şal modelleri ne kadar narin ve minik modellerden oluşursa oluşsun, her daim göz alıcı olacaktır.

Örgü Şal Modelleri 2018

Kışlık örülen şal modellerinde, dantel örnekler de şıklığın tanıtıcılarındandır. İster bahar aylarında ister kış aylarında kullanılabilecek şal örnekleri için tığ işi şal örnekleri mutlaka incelenmelidir. Genellikle delikleri geniş olan dantel motifleri ile yapılan şallar, mevsim geçişlerinde de rahatlıkla kullanılabilir.Mevsimlik modeller de baharın cıvıltılı renklerini taşıyan temalar uygulanmaktadır. Fosforlu yeşiller, pembeler, morlar, sarılar, tığ işiyle ve hafif ipler tercih edilerek yapılmaktadır. Kalın ip ve sık tığ işiyle yapılan örgüler, soğuk kış günlerinin sıcacık geçilmesi için tasarlanan şallardandır. Tabi ki her bayan kendi zevkine ve tarzına uygun örnekler tasarlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
80 Sorgu Yapıldı. 0,591 Saniyede Olu