Kapat

Örgü Terlik Modelleri ve Örnekleri

Anasayfa
Örgü/Tığ İşi Örgü Terlik Modelleri ve Örnekleri
Örgü Terlik Örnekleri

Örgüler eski zamanlarda, kazaklar, patikler, hırka ve yelekler, bebek takımları, bere ve atkılar için kullanılırken günümüzde, örgülerin kullanım alanlarına çok farklı ve yeni tasarımlar eklenmiştir. Sezonda bulunan trend örgüler arasında, örgü terlik modelleri, örgü sandalet modelleri, örgü ve tığ işi fularlar, örgü tunikler ve örgü saç bantları yer almaktadır. Kıyafet veya aksesuar olarak yapılan bu ürünler arasında en dikkat çeken model, örgü terliklerdir. Örgü terlikler, genellikle tığ işi ile yapılan örneklerden oluşturulmaktadır. Tığ işi ile yapılan örgüler daha sıkı ve kalıplı bir yapıya sahip olduğu için, yapılan örgüler son derece sağlam bir duruşa sahiptir. Bu alanda doğru ip tercih edildiğinde, hazırlanan terlikler, ayakları acıtmayacak bir yapıya sahip olacaktır.

Ev eşyalarında veya giyim alanlarında, bayanlar, genellikle lüks olana değil de görünüşü güzel olana dikkat ederler. Özellikle giyim ürünlerinde, şıklık ve gösterişlilik, bayanlar için ön plandadır. Son zamanların en moda ve en çok tercih edilen ürünlerinden olan örgü terlik örnekleri de, ayakların şıklığı ve göz alıcı olması için tasarlanan örgü örneklerindendir. Genelde, eve gelen misafir veya gidilen misafirliklerde ayakların duruşu göz önünde bulundurulur. Çünkü klasik terliklerin yerini alan örgü babet patikler, örgü terlikler, örgü sandalet ve botlar, ayakların vazgeçilmezi olmuştur.

Örgü Terlik Modelleri ve Örnekleri

Örgü terliklerin tabanları için ayakkabıcılardan kalıplar alınabilir. Yapılacak olan terlikler için çok şık tasarım ve örnekler bulunmaktadır. Genellikle kapalı ve açık olarak tercih edilen terliklerin üst kısımlarına, çiçek modelleri eklenmektedir. Tığ işi terlik olarak tasarlanan terlikler için uygun renk belirlendikten sonra önce taban oluşturulur. Sonrasında üst kısımlar ve süslemeler yapılır. Zor ve zahmetli bir yapılışa sahip olmayan tığ işi terlikleri, her bayan, el becerisine göre tasarlayabilir. Terlikler kapalı olarak tasarlanarak kış ayları için hazırlanabilirken, açık olarak yapılan terlikler de yaz aylarında ve bahar günlerinde kullanılabilir. Terliğin tabanı ne kadar sağlam ve acıtmayacak biçimde örülürse, terlik o kadar dayanıklı ve kullanışlı olacaktır.