Kapat

Örgü Uğur Böceği Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Örgü Uğur Böceği Yapılışı
Örgü Uğur Böceği Yapılışı

Uğur böceği, örneklerimizin en güzellerinden gayet şık, güzel ve gösterişlidir. Şapkalarda, yeleklerde, ceketlerde ve süs olarak da kullanabileceğiniz bir örnektir.

Haydi, hanımlar bu örneği yapalım hepimize uğur getirsin…

Sakallı ipten uğur böceği yapılışı

MALZEMELER

  • 2.5 m tığ
  • İp ( simli de olabilir)
  • 2 renkte küçük boncuk
  • İğne

YAPILIŞI

Öncelikle 10 zincir çekiyoruz ve ucunu sabitliyoruz. 3 zincir çekip 2’li tırabzan yapmaya başlıyoruz. Zincirimizin sonuna kadar 2’li tırabzanla devam ediyoruz. Üst katına geçince içine batıp bir sefer de çıkartıyoruz. Aynı şekilde bir kat daha dolduracağım. Bu isteğinize kalmış uğur böceğimizin büyük olmasını isterseniz o kadar kat çıkabilirsiniz.

Örgü Uğur Böceği Yapılışı 1

Şimdi baş kısmını ve üst kısmının çizgisini yapıyoruz. Beyaz iple yaptığımız gövdesinin ortasından zincirine siyah ipi takıp, bir zincir çekip 2’li tırabzanla istediğimiz büyüklük de başını yapabiliriz. Daha sonra sırtı için 8 zincir çekip arkasından geçiriyoruz ve diğer ucuna sabitliyoruz.

Örgü Uğur Böceği Yapılışı 2

Örgü Uğur Böceği Yapılışı 3

İğneye ip takıp boncuklarımızla gözlerini ve sırtında ki benekleri yapalım. İlkönce gri boncuklarla gözünü yapıyoruz. İğneyle başından geçirip gözlerini ortalıyoruz. Daha sonra iç kısmından yani gövdesinin içinden geçip sırtına siyah boncuklarımızı yapıyoruz

Örgü Uğur Böceği Yapılışı 4

Örgü Uğur Böceği Yapılışı 5

Örgü Uğur Böceği Yapılışı 6

Sevgili Hanımlar bu resimde iki renk seçeneği gösteriyorum ki sizlere fikir olsun…

İYİ GÜNLERDE KULLANIN.