Kapat

Örgü Yarım Eldiven Yapımı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Örgü Yarım Eldiven Yapımı

Örgü yarım eldiven nasıl yapılır diye merak edenlere anlatımlı örgü yarım eldiven yapılışı ile devam ediyoruz. Videolu örgü yarım eldiven yapımı…

Merhaba hanımlar, tabii ki artık kış aylarına giriyoruz ellerimizi sıcak tutacak eldivenlere ihtiyacımız var. Cep telefonları da artık ellerimizden düşmediği için parmaklarımızı da daha rahat kullanabilmek için bu yarım eldivenleri kullanmak bizim için iyi olacaktır. Göstereceğim eldiven yapımı oldukça basit ve çok kullanışlı nasıl yapıldığını beraber öğrenelim mi?

Malzemeler

• İp
• 3.5 numara şiş

Örgü Yarım Eldiven

Örgü Yarım Eldiven Yapımı

İlk olarak 40 ilmek yapıp bilek kısmına lastik örgü yapıyoruz. Yani 1 ters bir düz yaparak bileğinizi kaplayacak şekilde lastiğimizi yapıyoruz. Daha sonra elimizin üst kısmına gelecek şekilde ölçerek sürekli düz şeklinde örmeye devam ediyoruz.

Örgü yarım eldiven yapılışı 1

İsterseniz düz devam edersiniz isterseniz de saç örgüsü şeklini vermek isterseniz, 4 ilmek sol şişe, 4 ilmek sağ şişimize değiş tokuş geçirerek döndürüyoruz. Daha sonra parmak ölçümüze göre 4 ilmek kesip devam ediyoruz. Ve üst sıraya geçtiğimiz o kestiğimiz yerden 4 tane ilmek artırarak parmak kısmını da bu şekilde yapıyoruz.

Örgü yarım eldiven yapılışı 2

Daha sonra elimizin uç kısmını ayarladıktan sonra bütün ilmeklerimizi kesip eldivenimizi dikiyoruz ve yarım eldivenimiz hazır oluyor.

Örgü yarım eldiven yapılışı 3

Örgü yarım eldiven yapılışı 4

Sevgili hanımlar, gerçekten hem kullanışlı, şık ve bir o kadar da sıcak tutan bu örneğimizi denemelisiniz.

İyi günler de kullanın.

Parmaksız eldiven yapılışı konusunu incelerseniz güzel bir modelin analatımına da göz atabilirsiniz.

Örgü Yarım Eldiven Yapılışı Video