Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı

Kız çocuklarının en sevdiği oyuncaklar şüphesiz ki Barbie bebeklerdir. Bu model bebekler, hemen hemen hepimizin çocukluğunda da yer almış,

  • 04 Haziran 2017
  • Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı için yorumlar kapalı

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı

Kız çocuklarının en sevdiği oyuncaklar şüphesiz ki Barbie bebeklerdir. Bu model bebekler, hemen hemen hepimizin çocukluğunda da yer almış, şimdi de çocukların en sevdiği oyuncaklar olarak günümüze kadar gelmiştir. Lisanslı ürünleri çok pahalı olan bu model bebeklerin yine en pahalı olan aksesuarları da bebek evleri ve o evlerde evcilik oynamak için kullanılan mobilyalardır. Daha önce size farklı bebek evi modellerinin yapımını gösteren örnekler vermiştik; bu yazıda da bu model bebeklere göre koltuk yapımını anlatacağız. Oldukça basit ve hiç para harcamadan yapabileceğiniz bu bebek koltuğu, gerçeklerinden ayırt edilemeyecek kadar güzel ve onların yüksek fiyatlarının yanında oldukça da ucuz. Size gerekenler, tamamen evde bulabileceğiniz ve kolaylıkla yapabileceğiniz malzemeler.

Malzemeler:

-Karton kutu, (Ayakkabı kutusuna yakın bir büyüklükte olabilir.)
-Peluş kumaş, (Pembe renkte ve biraz hareketli bir kumaş seçerseniz orjinaline daha yakın bir sonuç alabilirsiniz.)
-Silikon,
-Pamuk,
-Dikiş malzemeleri ve kesici alet.

Yapım işlemine başlarken gerçekleştireceğiniz ilk adım; ayakkabı kutusunu aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi çizmek olacak. Tamamen her kenarı kapalı hale getirdiğiniz kutunun bir kenarını; aşağıda gördüğünüz gibi alttan bir iki santim civarı bir pay bırakarak düz bir şekilde çizdikten sonra, bu çizgiyi yan duvarlara doğru da kutunun yarısına gelecek şekilde uzatın. Ardından çizgiyi kutunun ortasından yukarı doğru çıkarın ve üstten de düz bir çizgi çizin.

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı 1

Çizdiğiniz bu bölgeyi, sadece yan taraflarında oluşan kare kısımlarından kesin; parçayı tamamen kutudan ayırmayın. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi, kutunun kalan çizik kısmını aşağıya doğru bastırarak kapatın ve silikon ya da koli bantı yardımıyla yapıştırın. Sonuç olarak aşağıda gördüğünüz koltuk formu oluşmuş olacaktır.

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı 2

Sıradaki işlem bu koltuk iskeletini kumaşla kaplamak olacak.

 

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı 3

Kutudan olan bu koltuk formuna uygun boyutlarda kumaş parçaları kesin.

Kestiğiniz parçaların olabildiğince bütün olmasına özen gösterin. Koltuğun alt kısmı için bütün bir parça kesip onu yapıştırdıktan sonra, koltuğun üst kısmını tamamiyle kaplayabilecek boyutta bir de üst parça kesin ve ardından onu da yapıştırın.

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı 4

Model bebek koltuğu oluştu; şimdi sırada son dokunuşları yaparak koltuğun kolçaklarını oluşturma kısmı var. Kestiğiniz iki küçük parça kumaşın içini pamukla doldurarak kenarlarını dikin ve hafif silindir şeklinde iki parça oluşturun. Ardından bu parçaları koltuğun iki kenarına yapıştırın.

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı 5

İşte model bebek koltuğunuz bitti bile; artık çocuklarınız oyuncak bebeklerini rahatlıkla bu koltuğa oturtup oyun oynayabilecekler.

Oyuncak Bebek Koltuğu Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 1,707 Saniyede Olu