Kapat

Oyuncak Bebek Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Oyuncak Bebek Yapımı
Oyuncak Bebek Yapımı

Plastik bebekler yerine kumaş bebekler kullanmak, çocuklar için daha sağlıklı ve güvenli bir yol olacaktır. Eğer siz de çocuğunuzun oynayacağı kumaş bir bebek yapmak istiyorsanız; bu kolay bebek yapımı çok işinize yarayacaktır. Bu bebeği çocuğunuz kesinlikle çok beğenecek! Size gereken malzemeler bütçenizi, bu bebeğin yapımı da sizi hiç yormayacak. İşte bebek yapımı için gereken malzemeler:

 Ten rengi keçe,
 Farklı renkte iki kumaş,
 Tel,
 Bir parça elyaf,
 Siyah keçe,
 Yün,
 Dikiş malzemeleri.

Bu bebeğin hareket etmesini sağlayan bir iskeleti de olacak! Bunun için ilk önce tellerden aşağıdaki şekli çıkarmanız gerekiyor:

Oyuncak Bebek Yapımı

Birbirine dolayarak bu şekli verdiğiniz tellerin yanında, bir de bu tellerle uygun boyutlarda duracak ten rengi bir kumaşın içini doldurarak dikin. Bebeğin boyun kısmına da ten rengi keçeden biraz dolayın.

Bebeğin kafasını, boyun kısmına geçirin. Tellerin etrafını yünlerle aşağıdaki gibi sarın ki; bebeğin vücudu çok ince olmasın Oyuncak Bebek Yapımı

Bu işlemden sonra, bebeğin yünden vücuduna ten rengi kumaştan aşağıdaki gibi bir vücut dikin.

Oyuncak Bebek Yapımı

Vücudu hazır olan bebeğinizin süsleme kısmına geçebilirsiniz. Seçtiğiniz bir kumaştan aşağıdaki parçaları keserek bir bluz dikin ve bir de dikdörtgen bir kumaşın kenarlarını birleştirip beline lastik geçirerek etek yapın.

Oyuncak Bebek Yapımı

Bununla birlikte bebeğe istediğiniz şekilde kıyafet ve aksesuarlar da yapabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Yapımı

Bebeğin saçları için siyah keçeyi, gözleri için de iki adet boncuk kullanın.

Oyuncak Bebek Yapımı

Bebeğin saç ve yüz ayrıntılarını da yine dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. İşte bebeğiniz bitti Oyuncak Bebek Yapımı

Bu bebeğin kafasını boyun kısmına dikerek sabitleyebilirsiniz fakat dilerseniz; yine aynı şekilde farklı suratlar ve saçlarla farklı bebek kafaları yapıp sadece boyun kısmına geçirerek de farklı bebekleri bir bebekte toplayabilir, daha çok alternatif oluşturabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Yapımı

“Oyuncak Bebek Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Tuba says:
  2. Aytac says:

Yorumlar kapalı.