Kapat

Oyuncak Trampet Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Oyuncak Trampet Yapımı

Çocuklar için oyuncakların önemi; sadece zaman geçirip eğlenmelerini sağlayan bir araç olmaktan daha büyüktür. Gelişimlerini de sağlayan oyuncakların özellikle öğretici ve sanatsal olarak da yaratıcılığa itici özelliğe sahip olmaları çok önemlidir; oyuncak müzik aletleri gibi… Bu basit oyuncak trampet yapımı, size ve çocuğunuza ihtiyacı olanları verecek ve eğlenceli görünümüyle çocuğunuzu çok mutlu edecek. Size gereken malzemeler; evde kolayca bulabileceğiniz parçalardan oluşuyor.

Malzemeler:

-Metal konserve kutusu,
-Renkli ve desenli parça kumaşlar,
-Kalın deri ya da süet ip,
-İki adet ahşap çubuk ve ucuna geçirmek için ahşap tokmak,
-Silikon,
-Delgeç,
-Pamuk.

İlk önce metal konserve kutusunun etrafını saracak uzunlukta bir kumaş kesin ve silikon yardımıyla kumaşı konserve kutusunun etrafına kaplayın. Yine konserve kutusunu baz alarak, düz renkli bir kumaştan kutunun yuvarlak tabanını biraz geçecek boyutta iki adet yuvarlak parça kesin.

” Okul öncesi çocuklar için marakas yapılışı, maket ev yapılışı konularına göz atabilirsiniz. ”

Oyuncak Trampet Yapımı 1

Kestiğiniz yuvarlak parçanın içine konserve kutusunun çapı kadar olan yuvarlak kısmı çizin ve dış kısmına delgeç yardımıyla yan yana delikler açın. Açtığınız deliklerden ipi geçirin.

Oyuncak Trampet Yapımı 2

İç geçirdiğiniz yuvarlak parçaları, kumaş kapladığınız konserve kutusunun altına ve üstüne silikonlayın. Ayrıca deliklerin bazılarından bir aşağıdaki parçaya, bir yukarıdaki parçaya olmak üzere çarpraz olarak iplerden geçirin ve dekoratif bir görünüm oluşturun. Bu sırada sopaların ucuna yuvarlak ahşapları silikonladıktan sonra, yuvarlak kısmın etrafını iyice silikonlayın ve olduğu gibi pamuk yapıştırın.

Oyuncak Trampet Yapımı 3

Artık trampet hazır; çocuğunuza hediye edin ve bu yaratıcı oyuncak sayesinde eğlenirken içindeki sanatsal ruhu dışarı çıkarmasına izin verin.

Oyuncak Trampet Yapımı 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir