Özel Takı Köşesi Yapımı

Bayanların eşyalarını toparlamaları için daha çok alana ihtiyacı olur çünkü erkeklere göre fazla eşyaya sahiptirler. En çok ve farklı şekli bulunan, en çok dağılan ve kaybolan, bir arada tutulması gereken eşyaları da takılarıdır. Takılarınız için bir kutu tercih ettiğinizde genelde kutu içinde tekini kaybedebilir, birbirine karışan kolyelerle uğraşabilir, hatta neyiniz olduğunu bile unutabilirsiniz fakat takılarınız için özel organizerler yaptığınızda; hepsini bir yerde toplayıp düzenli bir şekilde durmalarını, onları daha kolay bulmanızı ve şık bir görünüm oluşturmayı başarabilirsiniz. Size yapımını anlatacağımız basit ama şık olan takı organizer fikirleri sayesinde güzel ve şık bir takı köşesi yapmanız mümkün. Bu takı köşesinde takılarınızdan kemerlerinize kadar birçok eşyanızı depolamanızı ve düzenlemenizi sağlayacağız. Üstelik de evdeki eşyalarla!

Malzemeler:

-Eski bir çerçeve,
-Bir tahta parçası,
-Birkaç adet tahta mandal,
-Kuvvetli yapıştırıcı (Silikonu öneririz.)
-Tül parçası ya da file kumaş,
-Dilediğiniz renkte ahşap boyası.

Seçtiğiniz tahta parçasını ve dilerseniz ahşap mandalları dilediğiniz renklerde boyayın ve kurumaya bırakın. Bu sırada ilk olarak, takı köşenizin küpe takma organizerini yapalım. Eski çerçeveyi alın ve arkasını çıkararak sadece ön çerçeve kısmını kullanın. Yapacağınız işlem çok basit; çerçevenin camının olması gereken yere tül parçasını ya da file kumaşı o boyutta keserek yapıştırın. Silikon yardımıyla yapıştırabileceğiniz gibi, en küçük boy çivilerle kumaşı çakabilirsiniz de. İşte küpe organizeriniz bitti bile!

Özel Takı Köşesi Yapımı

Şimdi sıra bu köşeyi oluşturmak için küpe organizerinizle birlikte kullanacağınız basit takı askısı yapımında. Kurumaya bıraktığınız ahşap mandalların ve tahta parçasının kuruduğundan emin olunca, birleştirme işlemine başlayabilirsiniz. Mandalları eşit aralıklarla, normal kapı arkası askılarında olduğu gibi tahtanın üzerine yapıştırın. İşte takı askınız da hazır! Şimdi evinizde uygun bir yeri seçin ve bu organizerleri bir arada o köşeye asın. Her şeyiniz artık elinizin altında olacak.

Özel Takı Köşesi Yapımı

Dilerseniz, bu basit askıdan birkaç tane yapıp birine kemerlerinizi, birine kolyelerinizi, birine eşarplarınızı da takabilirsiniz. Hatta gözlükleriniz için bile bu organizeri kullanabilirsiniz. İşte hepsi bittiğinde oluşacak takı köşeniz:

Özel Takı Köşesi Yapımı