Kapat

Papatya Lif Modelleri

Anasayfa
Lif Modelleri Papatya Lif Modelleri
Papatya Lif Modelleri

Çiçekler açmış, güzel dekorlar ile süslenmiş banyoları her bayan ister. Lif örnekleri kullanılarak hem vücut temizliği yapılırken, hem de banyoların olduğundan çok daha ferah görünmesi sağlanabilir. Papatya lif modelleri, bu alanda yapılacak lif örneklerinden bir tanesi olarak gösterilebilir. Papatyalı lifler, son dönemlerin en çok tercih edilen modellerinden olup, yapılışı da oldukça basittir. Örgü lifler arasında yer alan bu yeni örneğin de kendi içinde farklı modelleri olabiliyor. Örneğin, bazı lifler papatyadan başlanıp, etrafı doldurularak ilerlerken, bazı lif örneklerinde de minik papatyalar tığ ile yapılıyor ve daha sonra birleştirilerek bir model elde edilebiliyor.

PAPATYA LİF YAPILIŞI

Papatya lif örnekleri, sarı, kırmızı, mor, mavi, turuncu ve beyaz gibi tek renkler ile yapılabileceği gibi, renklerin karışımından da hazırlanabilir. Birçok renkten hazırlanan papatyalı motifler, son derece şık bir görünümle banyoların vazgeçilmezleri arasına girebilir. Renkli çiçekler, bir de yeşil yapraklar ile bütünleştirilirse, işte o zaman banyolar, çiçek bahçesine dönecektir. Yeni lif modelleri arasında bulunan bu sevimli lif örneği içerisindeki papatyaların çiçek kısımları, fıstık örgüden yapıldığı zaman, oldukça güzel bir görünüm oluşuyor. İsteğe göre başlanan papatya çiçeğinin yaprak sayısı, altı ile sekiz arasında değişmektedir. Çiçek içerisindeki fıstıklı örnekler, yapılan lif modelinin diğer kısımlarına eklenerek, çok daha dolgun ve göze hitap eden tasarımlar ortaya çıkarılabilir.

Tığ işi lif modelleri, genel olarak basit işlemler ile yapılan el işleri arasında yer alıyor. Papatyalı lif modeli de, ipin kalınlığına göre belirlenecek olan tığlar ile yapılmaktadır. Öncelikle tığ ile yuvarlak veya kare taban yapılır. Daha sonra bu taban üzerine oturtulacak papatyalı örnek, istenilen örnekler ile başlanır. Daha sonra birleştirilerek, model tamamlanmış olur. Papatya çiçeklerinin bulunduğu lif örnekleri ile ilgili ayrıntılı anlatımları sitemizde bulabilirsiniz. Bu sayede aynı modeli yapabilir veya anlatımlı örneği inceleyerek, siz de farklı modeller oluşturabilirsiniz. Lif örme işine yeni başlayan hanımlar için bu örnek biraz karışık ve olabilir. Bu yüzden bu örneği, daha önce lif örmüş hanımlarımız için öneriyoruz.

Papatya Lif Örnekleri

Çiçekli papatya lif örneği

Derya Baykal papatya lif

Samyeli papatya lif örneği

Renkli papatya lif örneği

Papatya Lif Örneği Yapılışı

Çiçekli papatya lif örneği

Çeyizlik papatya lif

Sepet lif örneği

Gelin bohçası için lif örneği

El emeğinin en güzel örnekleri arasında yer alan bu örnek, çeyizler ve hediyelik örgüler için de kullanılabilir. Çoğu bayan, bu örneği görünce, kullanılmaya kıyılmayacak kadar güzel olduğunu düşünüyor, haklılar da. Bu yüzden çocukları veya torunları olan hanımlar, bu örnekten çeşit çeşit yapıp onların çeyizlerini süsleyebilirler. Çeyizlerin gösterişliliğine de ancak bu şekilde hazırlanan göz alıcı el işleri yakışır.

“Papatya Lif Modelleri” üzerine 4 yorum

  1. zeyna says:
  2. Ebru says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir