Kapat

Parmak Arası Terlikleri Sandalete Dönüştürme

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Parmak Arası Terlikleri Sandalete Dönüştürme

Gladyatör modeli, ipli ve bağlamalı sandalet modelleri bu sene çok moda. Bu modeldeki sandaletler genelde de çok pahalı; onlara tonlarca para vermek yerine evde kendiniz yapabilirsiniz: Hem de eski parmak arası terliklerinizden. Eskiyen, yıpranan, hatta kopan parmak arası terliklerinizi basit bir yöntemle ve birkaç dakikada gladyatör sandaletlere dönüştürebilirsiniz. Böylece hem terliğinizi hem de eski bir tişörtünüzü değerlendirebilirsiniz. Yazın son günlerini yaşadığımız şu günlerde tatile gidecekseniz; bu sandaletlerle herkesin beğenisini kazanabilirsiniz. İşte parmak arası terlikleri sandalete dönüştürme fikri için ihtiyacınız olanlar:

Malzemeler:

-Eski parmak arası bir terlik,
-Eski bir tişört,
-Makas.

İlk olarak eski renkli bir tişörtünüzü alın ve ip oluşturacak şekilde uzun şeritler halinde kesin. Dilerseniz bu fikir için kalın, penye ve renkli ip modellerini de tercih edebilirsiniz. Elinizde tek terlik için üç adet uzun şerit olması gerekiyor. Şeritleri yaptıktan sonra, parmak arası terliklerin üst plastik kısmını tamamen kesip atın. Terliğin tabanında üç adet delik olması gerekiyor. Bu deliklerin karşılıklı olan iki deliğinden birinde üç penye şeridin ucunu geçirin ve alt kısmında kuvvetli bir düğüm atın.

Parmak Arası Terlikleri Sandalete Dönüştürme

Düğüm attığınız penye ipleri sıkı bir şekilde örmeye başlayın. Sonuna kadar örüp ucuna düğüm attığınız bu örgü ipi tam karşısındaki delikten de geçirin. Deliklerin ön kısımda olanına örgü ipi ortasından çektikten sonra, bir küçük parça penye ipi etrafında dolayıp bu deliğin altında düğüm atın. Penye örgü ipten oluşan bir parmak arası terlik görünümü oluşacaktır.

Parmak Arası Terlikleri Sandalete Dönüştürme

Uçlardan sarkan örgü ipleri, sandaleti giydiğiniz zaman bileğinizin etrafında dolayarak gladyatör sandalet formuna sokabilirsiniz.

Parmak Arasi Terlikleri Sandalete Donusturme 3