Kapat

Plastik Deterjan Şişelerini Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Plastik Deterjan Şişelerini Değerlendirme
Plastik Deterjan Şişelerini Değerlendirme

Aslında evdeki atık parçalarla hiçbir ödeme yapmadan elde edebileceğiniz, oldukça basit yöntemlerle kısa sürede hazırlayabileceğiniz objeler için hazır ürünlere onlarca para vermeyin. Bu geri dönüşüm fikri sayesinde çok amaçlı bir organizere sahip olabilirsiniz; üstelik sadece evdeki bitmiş çamaşır suyu ya da deterjan şişelerini biriktirmeniz yeterli! İşte çok amaçlı organizer yapımı için ihtiyacınız olanların listesi:

Malzemeler:

-4 ya da 6 adet bitmiş deterjan şişesi, (Plastik olması gerekiyor: Çamaşır suyu şişelerinin boyutu bu proje için ideal fakat boş şişeleri çok iyi temizlemeniz ve deterjandan arındırmanız gerektiğini unutmayın!)
-Desenli bir kumaş,
-Bir küçük parça düz renkli kumaş,
-Silikon ya da tekstil tutkalı,
-Maket bıçağı,
-Dekoratif olmasını istiyorsanız bir parça dantel ya da kurdele.

Plastik Deterjan Şişelerini Değerlendirme 1

Bu dekoratif çok amaçlı organizerin yapımına başlarken, plastik şişelerin saplı kısmının bitim noktasından itibaren, büyük bir bardak şeklinde görünecek gibi şişeleri maket bıçağı yardımıyla kesmeniz gerekiyor. İlk görselde gördüğünüz gibi plastik kovalarınız oluşması lazım. Bu projeyi 4 ya da 6 tane şişeyle yapabilirsiniz; bütün plastik şişeleri kestikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 4 ya da 6 adet olarak tercih ettiğiniz ve kestiğiniz plastik kapları görselde gördüğünüz gibi 2-2 ya da 3-3 yanyana birbirine yapıştırın.

Plastik Deterjan Şişelerini Değerlendirme 2

Tercih ettiğiniz desenli kumaşı alın ve yapıştırmış olduğunuz kovaların yan kenarlarının ölçüsünü alarak tek parça olacak şekilde kesin. Kumaşın bütün kenarları dolaşabilmesi gerekiyor; unutmayın. Kestiğiniz kumaşı son görselde gördüğünüz gibi plastiklerin etrafına silikon ya da tutkal yardımıyla yapıştırın.

Seçtiğiniz düz renkli kumaşı, yeterli şekilde keserek taban kısmına görseldeki gibi yapıştırın. Bu işlem de bittikten sonra son olarak organizerin üst kenarlarına dantel ya da kurdeleyi de yapıştırın; organizeriniz bitmiş olacak. Artık bu organizeri her alanda kullanabilirsiniz: Mutfakta kaşıklık , çocuk odalarında kalemlik, banyoda malzemeleri koymak için… Dilediğiniz alanda organizerinizi değerlendirebilirsiniz.

Plastik Deterjan Şişelerini Değerlendirme 3