Plastik Eldivenden Fil Şeklinde Çocuk Çantası Yapımı

Çocukların renkli dünyalarına ayak uydurabilecek, bununla birlikte aklınıza hiç gelmeyecek olan materyaller kullanarak yapılacak olan basit ama eğlenceli bir çocuk çantasına ne dersiniz?


Plastik Eldivenden Fil Şeklinde Çocuk Çantası Yapımı

Çocukların renkli dünyalarına ayak uydurabilecek, bununla birlikte aklınıza hiç gelmeyecek olan materyaller kullanarak yapılacak olan basit ama eğlenceli bir çocuk çantasına ne dersiniz? Plastik eldiven kullanılarak yapılan ve çok az bir malzemeye ihtiyacı olan bu şirin fil çantanın yapım projesi çok hoşunuza gidecek. İşte plastik eldivenden fil şeklinde çocuk çantası yapımı projesi için ihtiyacınız olan materyallerin listesi:

Malzemeler:

-1 adet renkli plastik eldiven,
-Renkli ayakkabı bağcığı,
-Kuvvetli bir yapıştırıcı,
-Dikiş malzemeleri,
-Makas, kalem.

Çocuk Çantası Yapımı 1

Güzel renkte bir plastik eldiven bulmanız, bu projenin yapımı için daha iyi olacaktır. Piyasada her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz, bulaşık yıkamada kullanılan renkli ve plastik eldivenlerden birini güzel ve şirin bir çantaya dönüştürmek için işe başlayabilirsiniz. Öncelikle çantanızın ana malzemesi olan plastik eldivenin üstünde bazı kesim ve dikim işlemleri yapmanız gerekiyor. Plastik eldivenin ortadaki iki parmağını tamamen, işaret parmağına denk gelen kısmını da ucundan biraz keserek işe başlayabilirsiniz. Eldivenin bilekten itibaren uzanan kısmını da kesin ama atmayın; bu parçadan iki adet yuvarlak parça kesin ve bu parçaları daha sonra fil çantanın kulak kısımları olarak kullanmak üzere kenara koyun. Parmaklarını kestiğiniz orta kısmı ve ucunu kestiğiniz işaret parmağının uç kısmını düzgün bir şekilde, mümkünse dikiş makinesi kullanarak dikin ve kapatın. Kesim ve dikim işlemleri için aşağıdaki görsel üzerinde inceleme yapabilirsiniz.

Çocuk Çantası Yapımı 2

Bu dikim işlemlerinden sonra, az önce kesmiş olduğunuz bilek kısmını yaklaşık 1 santim civarı içe kıvırın ve iç kısmından düzgün bir şekilde yapıştırın.

Çocuk Çantası Yapımı 3

  1. Bu işlemde bittikten sonra, yine az önce bilek kısmından kesmiş olduğunuz kulak formundaki parçalardan birini düzünü çevirdiğiniz eldivenin bilek kısmına, aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi dikin. Bu dikme işlemini yaparken, çarpı şeklinde görünecek küçük dikişler kullanmanızı öneririz.

Çocuk Çantası Yapımı 4

Filin gövde kısmı, yani çanta hazır; şimdi sırada çantanın askısını yapma aşaması var. Bu işlem için filin üst kısmını; yani eldivenin bilek kısmını iki kenarından delin ve ipi bu kısımdan geçirerek ucunu geri çıkarıp dikin. Dilerseniz dikme işlemi yerine büyük ve kuvvetli bir düğümü iç kısımdan atarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Çocuk Çantası Yapımı 5

Son olarak, filin yüzü olarak kullanacağınız bölge olan baş parmağın alt kısmına gülen bir fil yüzü çizin.

Çocuk Çantası Yapımı 6

İşte basit fil çantanın yapımı bitti; eldivenden yapılan bu plastik çanta ıslanmaya karşı koruyucu bir materyalden olduğundan, deniz kenarında da eşyalarınızı saklamak için rahatlıkla bu çantayı tercih edebilirsiniz.

Çocuk Çantası Yapımı 7

Çocuk Çantası Yapımı 8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,621 Saniyede Olu