Kapat

Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı
Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

Her evde bulunan aynalar, dekorasyonun da önemli bir parçasıdır. Gösterişli ve şık görünümleriyle evlerin havasını değiştiren aynalar, genelde çok ihtişamlı ve bununla paralel orantıda yükselen fiyatlara sahiptir. Pahalı aynalar kadar güzel görünecek ama çok basit parçalarla kolay bir şekilde, kısa sürede yapacağınız bir aynayla da pahalı aynaların şık ve modern görüntüsünü oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? Bir ayna parçası ve biraz plastik kaşıkla. Evet, plastik kaşıklar aynanıza harika bir çerçeve olacak! İşte bu basit modern ayna için gereken malzemeler şöyle:

-Bir poşet plastik kaşık,
-Bir küçük ayna,
-Boya,
-Güçlü yapıştırıcı.

Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

Plastik kaşık gibi basit bir malzemeyle yapacağınız bu aynaya herkes hayran kalacak! İlk olarak aynanızın boyutuna göre plastik kaşıkların sayısını ayarlayıp, en öne gelecek kaşıkları şu şekilde kırın:

Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı 2

Arka sıralara denk gelecek kaşıkları da şu şekilde kırmanız sizin için daha faydalı olacaktır:

Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı 3

Bütün kaşıkları kırma- kesme işlemi bittikten sonra, artık kaşık boyama işlemine geçebilirsiniz. Dilediğiniz renkte boyadığınız kaşık başlarını aynanın etrafına yapıştırmanız gerekiyor.

Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

İlk önce aynanın hemen dibindeki ilk ön sıradan başlayın ve sonra yukarıda görüldüğü gibi uç kısımlara yapıştırıcı sürerek, ilk sıranın tam arkasına bir sıra, ondan sonra o sıranın arkasına da başka bir sıra olacak şekilde kaşıkları yapıştırın ve kurumaya bırakın. Bu işlemi yaparken, daha düzgün bir sonuç almak isterseniz aynanızın etrafına kartondan bir çerçeve yapıp, ardından kaşıkları oraya da yapıştırabilirsiniz. İki türlü de yapabileceğiniz bu ayna yapımında, hangisi size daha kolay geliyorsa onu tercih edebilirsiniz. Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

Bütün kaşıkları yapıştırdıktan sonra, bir saat kurumaya bıraktığınız aynanızı artık kullanmaya başlayabilirsiniz!

Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

Çiçeğe benzeyen bu harika aynanın kaşıklardan yapıldığını kimse anlayamayacak! Aynanızı dilediğiniz renklerde, dekorasyonunuza uygun olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz altın yaldızlı bir boya kullanarak klasik aynalara, dilerseniz canlı renkler tercih ederek modern aynalara benzemesini sağlayabilirsiniz; hatta her sırayı farklı renk bile yapabilirsiniz! Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı

“Plastik Kaşıklardan Çerçevesi Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. ŞEBNEM says:
  2. Gökçe says:

Yorumlar kapalı.