Kapat

Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı
Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı

Evlerimizde en çok attığımız şeylerden biri de plastik pet şişelerdir. Plastik, doğada en geç yok olan materyallerden biridir; yok olma süresi binlerce yılı bulabilir. Hem çevreyi, hem de cebinizi düşünün ve geri dönüşümü mümkün olabilen nesnelerden farklı ve yaratıcı tasarımlar yapmayı deneyin. Örneğin; bir pet şişeyle birçok tasarım yapabilirsiniz ama bunlar arasında en çok dikkat çekeni; şimdi size anlatacağımız kalem kutusu yapımı!

Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı
Şeffaf oluşuyla çocuğunuzun daha kolay kullanmasını sağlayacak, dikkat çekici ve eğlenceli tasarımıyla onu mutlu edecek, ayrıca bütün bunları yaparken doğayı korumasında da yardımcı olacak olan bu tasarım çok hoşunuza gidecek! İhtiyacınız olan malzemeler de kolay bulunabilen ve ucuz malzemeler:

-Atacağınız birkaç pet şişe,
-Birkaç adet renkli fermuar,
-Makas,
-Şeffaf yapıştırıcı.

Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı

Pet şişeleri, tukarıdaki görselde görüldüğü gibi kesin.  Şişelerin ağız kısımları sizin bir işinize yaramayacak. Bir şişenin sadece ağız kısmını keserken, diğer şişeyi dibinden kesin. Bu iki parça, kalemliğinizi oluşturacak temel parçalar olacak. Farklı boyutlarda pet şişelerden farklı boyutlarda kalemlikler yaparak ve onları farklı uzunlukta keserek, birbirini tamamlayacak ve her boya için ayrı yer oluşturacak kalemlikler elde edebilirsiniz.

 

Fermuarları alın ve şişelerin üzerinde ölçerek, şişenin kestiğiniz kenar kısmına fermuarı yapıştırın ya da dikin.

Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı

Diktiğiniz fermuarın diğer parçasını da kestiğiniz kısa plastik şişe dibine entegre edin. İşte kalemliğiniz bitti bile!

Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı

Kalemliklerin içine farklı boya kalemleri koyarak daha canlı ve renkli bir saklama alanı oluşturabilirsiniz! Farklı şişe formlarını atmayıp saklayarak, çocuklarınızın farklı boya çeşitlerine, silgi ve kalemlerine uygun ayrı ayrı kalem kutuları elde edebilirsiniz. Şeffaf olan bu kutularda canlı renklerde fermuarlar kullanmanız, etkileyici ve eğlenceli görünümü arttırmak için daha etkili olacaktır; unutmayın.

Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı

“Plastik Şişeden Kalem Kutusu Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. aysegul says:
  2. Selin says:

Yorumlar kapalı.