Playmais’le Şekil Yapımı

Çocukların motor gelişimlerinin sağlanması ve yeteneklerinin gelişmesi için en önemli oyuncak türleri; yaratıcı olan oyuncak türleridir.

  • 02 Temmuz 2017
  • Playmais’le Şekil Yapımı için yorumlar kapalı

Playmais’le Şekil Yapımı

Çocukların motor gelişimlerinin sağlanması ve yeteneklerinin gelişmesi için en önemli oyuncak türleri; yaratıcı olan oyuncak türleridir. Hazır oyuncak modelleri yerine el becerilerini geliştirebilecekleri üretici oyuncaklar, oyun hamuru ya da hobi malzemeleri gibi materyaller bu konuda çocuklara yardımcı olacaktır. Çocuk büyük, her yaştan herkesin sevebileceği, kullanabileceği, yeteneklerini geliştirip üretici olabilecekleri farklı bir hobi malzemesi arıyorsanız; Playmais tam size göre! Uzun süredir yurt dışında kullanılan Playmais, bir süredir ülkemizde de internet sitelerinde satılan bir hobi malzemesidir. Playmais, bir nevi oyun hamuru gibi olsa da aslında ondan çok daha iyi ve sadece çocuklar için olan oyun hamurlarının yanında her yaşa hitap eden bir hobi ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Playmais’in en önemli özelliği %100 doğal olmasıdır. Birçok farklı rengi bulunan, çocukların üretken ve yaratıcı olmalarını sağlayan, bununla birlikte yetişkinler için de eğlenceli bir hobi oluşturan Playmais; birçok ülkede eğitimde de kullanılan bir üründür.

Playmais'le Şekil Yapımı 1

PlayMais, patates nişastasından yapılmış ve tamamen doğal olarak gıdalarla renklendirilmiştir. Bu nedenle her yaştan insanın rahatça kullanabileceği ve zararsız bir üründür. Kesilebilen, sıkıştırılabilen, suyla ıslatılarak birbirine yapıştırılabilen, rendelenebilen PlayMais’le 3 boyutlu birçok nesneyi ya da topluluğu yapabileceğiniz gibi çocuklar için hazırlanmış olan PlayMais kitapları ve modellerinde bulunan görsellerin üstüne de yapıştırılabilir.

Playmais'le Şekil Yapımı 2

PlayMais’in nasıl yapıldığına dair bir örnek olması açısından aşağıdaki timsah yapımına bir göz atalım:

Playmais'le Şekil Yapımı 3

Playmais'le Şekil Yapımı 4

Yumuşatarak birbirine yapıştırdığınız 6 adet yeşil renkli PlayMais’in uç kısmına birkaç adet daha yapıştırıp timsahın kuyruğunu yapın.

Playmais'le Şekil Yapımı 5

Playmais'le Şekil Yapımı 6

Timsahın sırtını ve kafasını da yapıştırdıktan sonra, kuyruğunun ucu için incelttiğiniz bir parçayı daha takın.

Playmais'le Şekil Yapımı 7

Playmais'le Şekil Yapımı 8

Ayakları için uçlarını kestiğiniz 4 adet parçayı ve gözleri için de yuvarladığınız beyaz iki adet parçayı hazırlayın ve yapıştırın. Dili için kırmızı bir küçük parça ve sırtı için küçük yeşil dikenleri de ekledikten sonra timsah bitti bile!

Playmais'le Şekil Yapımı 9

Playmais'le Şekil Yapımı 10

PlayMais’i karışık renkli kutularda alabileceğiniz gibi tek bir form için hazırlanmış küçük paketlerde ya da özel seriler olarak da satın alabilirsiniz.

Playmais'le Şekil Yapımı 11

Örneğin Disney Prenses karakterlerinin yapımı için hazırlanmış olan bu özel PlayMais setinin içinde, prenseslerin yapımında kullanabileceğiniz renklerde parçalar ve özel karton suratlar bulunuyor. Ayrıca hangi karakteri nasıl yapacağınıza dair yardımcı olacak bir katalog da mevcut.

Playmais'le Şekil Yapımı 12

Birbirinden farklı setlerle farklı modeller yapabileceğiniz PlayMais, yeni kolay ve eğlenceli hobiniz olacak. Aşağıdaki farklı modellere göz atarak siz de örnek alabilir, kendi serinizi yaratabilirsiniz.

Playmais'le Şekil Yapımı 13

Playmais'le Şekil Yapımı 15

Playmais'le Şekil Yapımı 16

Playmais'le Şekil Yapımı 17

Playmais'le Şekil Yapımı 18

Playmais'le Şekil Yapımı 19

Playmais'le Şekil Yapımı 20

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 2,393 Saniyede Olu