Kapat

Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı
Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı

Günümüzde doğal ürünlerin ne kadar zor bulunduğunu biliyoruz; her şeyin yapay ve katkı maddeli olduğu, bizlere zarar verdiği dünyada evinizin dekoru için doğal yöntemleri tercih etmek istemez misiniz? Evde bulunan malzemelerde birkaç dakikada yapabileceğiniz, doğal görünümü kadar doğal kokusuyla da sizi büyüleyecek meyve mumlar, evinize hak ettiği doğallığı verecektir. Bu mumların yapımı için sadece evde bulunan birkaç limon, mandalina ya da portakal, bir de yine evde olan birkaç tealight mum bulmanız yeterli olacaktır. Artık mumların yapımına başlayabilirsiniz.

İlk olarak seçtiğiniz meyvelerin içini oymanız gerekiyor: Böylece hem sizin mumunuzun ana malzemesi ortaya çıkacak, hem de meyvelerin içi ziyan olmayacak. İçini oyduğunuz meyvenin kabuğunu alıp içini çocuklarınıza yemeleri için verebilirsiniz. Bu oyma işlemini aşağıdaki gibi yapmanız gerekiyor:

Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı 1

Tamamen içini temizlediğiniz kabuğu bütün olarak, yarım daire şeklinde almanız lazım.

Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı 2

Bu arada tealight mumları parçalayıp içlerinden fitillerini çıkarıp alın ve mum parçalarını benmari usulü bir tencerede eritin. Tealight mumlardan aldığınız fitilleri, içini tamamen düzgün bir şekilde aldığınız meyvenin içine, tam ortaya denk gelecek şekilde sabitleyin.

Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı 3

Benmari usulü erittiğiniz mum parçaları tamamen eriyip likit hale geldiğinde, hazırladığınız yarım meyve kabuklarının içine düzgün bir şekilde ağzına kadar dökün ve kurumaya bırakın. İşte harika doğal mumlarınızın yapımı bitti!

Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı 4
Doğal görünümleri ve kokularıyla herkesi büyüleyecek olan bu mumları yemek sofralarınızda yakarak harika bir ambiyans yakalayabilirsiniz!

Portakal Kabuklarından Mumluk Yapımı 5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir