Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Yapımını anlatacağımız portatif yolculuk çantası, sizi bunun gibi birçok dertten kurtaracak!

  • 08 Nisan 2017
  • Portatif Yolculuk Çantası Yapımı için yorumlar kapalı

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Çocuklu bayanlar bilirler; bir yere gitmek için yola çıkarken yanlarına çok eşya almaları gerekir ve buna bir de yol boyunca çocukla ilgilenmek eklenince işin içinden çıkması daha da zorlaşır. Yapımını anlatacağımız portatif yolculuk çantası, sizi bunun gibi birçok dertten kurtaracak! Küçük çocuğu olan ve sık sık yolculuğa çıkan bayanların bu fikre bayılacağından eminiz. Sadece biraz dikiş yeteneğiniz ya da dikiş makineniz varsa; bu çantayı hemen yapabilirsiniz.

Malzemeler:

-Farklı renk ve desenlerde kumaşlar,
-Küçük bir plastik tepsi,
-Fermuar,
-Çanta sapı olabilecek iki uzun parça,
-Elyaf,
-Sert yüzeylerde kullanılabilen çift taraflı cırt cırt.

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Bu çanta, yolculuklarda çocuğunuzun eşyalarını taşıyabileceğiniz, aynı zamanda yolda onun rahatça zaman geçirip oyalanmasını sağlayacak bir fikir; bu nedenle kumaş seçiminizi biraz daha çocuklara yönelik olan, renkli ve eğlenceli kumaşlardan yapmanızı öneririz.

İlk olarak kumaş bir çanta dikmeniz gerekiyor. Tepsinizin boyunu ölçerek, o genişlikte ama biraz daha uzun iki parça kumaş kesin. Bu iki kumaşın dört tarafını, yastık diker gibi tamamen dikin. Bu oluşan dörtgenin iki üç parmak aşağısına bir kesik açın ve buraya fermuar dikin. Bu göz, çocuğunuzun eşyalarını koymak için kullanacağınız yer olacak. Seçtiğiniz çanta saplarından birini de bu dörtgene dikin.

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Seçtiğiniz diğer kumaştan da aynı şekilde, aynı boyutta bir yastık dikin. Bu sefer, bu gerçek bir yastık olacak. İçine elyaf doldurup çok fazla kabarık olmayan bir yastık oluşturun.

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Bu yastığı, bir önceki adımda diktiğiniz çantaya dikmeniz gerekiyor.

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Çantanın taban kısmına, yastığın bir kısmını dikin. Ayrıca yaptığınız yastığa da çanta sapının diğer tekini dikmeyi ihmal etmeyin. Yapı marketler ya da hobi dükkanları gibi yerlerde bulabileceğiniz özel cırt cırtın birer parçasını tepsiye, diğer eşlerini de yastık gibi yaptığınız tarafın denk gelecek yerlerine takın.

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Bu, istediğiniz zaman takıp çıkarabileceğiniz portatif bir tepsi olacak ve çocuğunuz bu tepsinin üstünde rahat rahat oyun oynayabilecek.

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

Yaptığınız portatif seyahat çantasının bitmiş hali böyle olacak! Gayet fonksiyonel ve basit olan bu çanta, taşıma açısından da gayet rahat! Ayrıca yol boyunca çocuğunuzun oyalanması için üzerinde resim çizmekten yemek yemeye kadar her işlemi yapabilme olanağı sunuyor!

Portatif Yolculuk Çantası Yapımı Portatif Yolculuk Çantası Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,586 Saniyede Olu