Kapat

Poşet Çay Kutularını Canavar Kutuya Dönüştürme

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Poşet Çay Kutularını Canavar Kutuya Dönüştürme

Küçük ve aç bir canavar kutu yapmaya ne dersiniz? Şeker koymak, takı koymak, kırtasiye malzemeleri koymak veya depolama alanı yapmak için herkes kutuları değerlendirebilir. Bu oldukça basit teknikler ile yapılmaktadır. Tüm ailenin yapabileceği el becerisi projesi, çok fazla malzeme gerektirmiyor. Basit teknikler ile hazırlanan dönüşüm kutuları, her şey için kullanılabilir.

Çocuklar için veya kendiniz için tasarlayabileceğiniz, poşet çay kutularını canavar kutuya dönüştürme projesi için kullanılacak malzemeler;

  • Boş çay kutusu,
  • Makas,
  • Keçe, kumaş,
  • Havlu kağıt, kağıt mendil,
  • Boya,
  • Hareketli gözler,
  • Yapıştırıcı,
  • Sıcak tutkal tabancası

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 1

Bütün malzemelerinizi masanızın üzerine hazırlayın.

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 2

Daha sonra şekilde size gösterildiği gibi, kutunun içerisinde fazla olan kenarları kesin. Kullanmak istediğiniz keçe veya kumaş parçası üzerine kutunuzu yerleştirerek bir şablon çıkarın. Yapıştırıcı kullanarak kutunuzu bu kumaş veya keçe ile kaplayın.

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 3

Sıcak silikon tabanca yardımı ile çay kutusunu çok daha sağlam bir şekilde birleştirin.

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 4

Sıra geldi, hazırlanan kutunun süslemelerini yapmaya. Keçeleri kullanarak oluşturmuş olduğunuz diş ve diğer hatları kutunuza istediğiniz gibi yapıştırın. Hareketli gözler sayesinde farklı modeller oluşturabilirsiniz.

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 5

Dişleri oluşturmak için kutunun kapağını açın ve iç kısmına bir miktar tutkal sürün. Daha sonra dişleri dışarı taşırmadan, düzgün bir şekilde yerleştirin.

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 6

Kutunuzu eğer taşınabilir hale getirmek istiyorsanız, uzunluğunu ayarladığınız farklı renkteki kurdeleleri kutunuzun iki yan tarafına yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz bu askı sayesinde kutunuzu bir yere de asabilirsiniz.

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 7

Çay Kutusundan Canavar Yapımı 8