Pullu Boncuklu Oya Modelleri

Tülbent kenarları, havlu kenarları, namaz örtüsü ve yazma kenarları asla oya motifi ile işlenmeden kullanılmaz.

  • 13 Mart 2017
  • Pullu Boncuklu Oya Modelleri için yorumlar kapalı

Pullu Boncuklu Oya Modelleri

Tülbent kenarları, havlu kenarları, namaz örtüsü ve yazma kenarları asla oya motifi ile işlenmeden kullanılmaz. Her bayan birbirinden farklı motiflere sahip, farklı renk ve desendeki oya örneklerini, yemeniler ve havlu kenarları için kullanmaktadır. Son dönemlerin en çok tercih edilen modeller arasında boncuklu oya modelleri bulunuyor. Boncuklu oya örnekleri, çok fazla boncuk çeşidiyle yapılabilen bir oya tekniğidir. Boncuklu oyalar yapılırken, iplere boncuk geçirilerek yapılması dışında, boncuklu hazır iplerden faydalanılarak da yapılan bir özelliğe sahiptir. Bunun dışında boncukların ebatları da, yapılacak olan aksesuarın ve aksesuarda bulunan desenin boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Büyük boy, orta boy ve küçük boy olarak tercih edilebilen boncuklar, taş boncuk, top boncuk, pul boncuk ve kum boncuk olarak yazma ve yemeni kenarları için hazırlanmaktadır.

Boncuklu pul oyaları, sadece yazma ve yemenilerde değil, aynı zamanda, kazak, bluz ve fular modellerinde de kullanıla bir oya çeşididir. Kazak ve bluzların yaka ve etek kısımlarında kullanılan pullar, yine belli bir renk uyumunun sağlanmasıyla hazırlanmaktadır. Fularlarda ise kullanılan pul oyaları, son derece şık ve göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Pul oya örnekleri, mekik oyası, iğne oyası gibi diğer oya tekniklerine nazaran daha kolay yapılabilen bir tekniğe sahiptir. Diğer oyalar biraz daha beceri ve sabretmeyi gerektiren, zorlu oyalardır. Yeni boncuk ve pul oyaları ile yapılan modeller için basit oyalar kullanılabilir. Çünkü oyaların sadeliği, kullanılan boncuk ve pul çeşitleriyle kapatılacaktır.

Pullu Boncuklu Oya Modelleri

 

Yapılan pul boncuk örnekleri, yıldız, yuvarlak, çiçek gibi şekiller tercih edilmektedir. Pul boncuklar oyaların içinde sade olarak kullanılabileceği gibi, aynı zamanda top boncuk, inci boncuk veya kum boncuklarla da zenginleştirilip kullanılabilir. Böylece yapılan modellerde çok daha iyi bir görsellik yakalanmış olur. Yeni sezonda bulunan yeni pullu oya örnekleri içerisinde bir de yaprak pul boncuklar bulunuyor. Yazma ve fularların desenlerine göre kullanılan yaprak boncuklar da kullanıldıkları aksesuarlara oldukça otantik bir hava katmaktadır. Her tarzı denemek ve yeni modelleri hazırlamak isteyen bayanlar, pullu oyaları kolaylıkla deneyebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 2,595 Saniyede Olu