Kapat

Punch İşi Havlu Modelleri

Anasayfa
Havlu Kenarı Punch İşi Havlu Modelleri
Punch İşi Havlu Modelleri

Punch işi havlu örnekleri, yeni sezonda tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Punch işi havlular tasarlanırken, havluların üzerine çiçek desenleri, geometrik motif uygulamaları, isim veya logo işlemeleri yapılmaktadır. Punch işi havluları yapabilmek için özel punch iğnesi satın almak gereklidir. Punch iğneleri, bir haznenin içerisinde yer alıyor. İşlemeler yapılırken, istenilen boyutta iğneler tercih edilebilir. Kullanılacak olan iplik iğnenin uç kısmına geçirilir. Havlulara yeni desenler kazandırılmak adına yapılan bu işleme kasnak üzerine yapılmaktadır. Kumaşın tersten kullanılması ile hazırlanan kasnaklar üzerinde eşit aralıklar bırakılarak işlemenin tamamlanması gerekir.

Punch işi havlu tasarlamak için kullanılan iğnelerin üzerinde ayar çubukları bulunmaktadır. Bu ayar çubukları ile yükseklikler hesaplanmaktadır. Tasarım yapılması için havluların düz renk ve sade olması gerekir. Havlu üzerine işlenecek işleme deseni belirlenince uygun renklerdeki ipler tercih edilerek nakış yapılır. Genellikle havlular için trend modeller isim ve logo işlemeleri yapılan modellerdir. Fakat bulun dışında modern tasarım hazırlamak isteyen bayanlar, geometrik desenler, Osmanlı desenleri gibi tercih edebilirler. Çiçeklerin kullanıldığı modeller deyine bu örnekler arasında yer alıyor. Bahar çiçekleri, papatyalar, lale, gül, menekşe, karanfil gibi birbirinden güzel modeller havlu üzerine hazırlanabilir. Yapılan yapraklı çiçekler, iğne üzerinde bulunan yükseltme özelliği ile ayarlanabilir. Bu sayede desendeki çiçek yüksek boyutta, yaprak da alçak boyutta olarak düzenlenebilir. Punch işi havlular hazırlandıktan sonra kumaşın arkasının tutkallanması gerekir. Bu sayede nakış tutturulup ve sağlamlık meydana getirilir.

Punch İşi Havlu Örnekleri

Punch işi havlu modelleri, yeni sezonun gözde örnekleri ile karşımıza çıkıyor. Bu sebeple, hem çeyiz, hem günlük kullanım hem de hediyelik olarak çok rahat tercih edilebilir. Nakış ve süsleme işini seven hanımlar, nakış için kullanılacak kasnak ve punch iğnesi gibi malzemeleri gerekli yerlerden satın alarak hamaratlıklarını ortaya koyma şansını yakalayabilirler. Bu nakış ile tıpkı yağlı boya gibi yani tablo gibi desenler ortaya çıkmaktadır. Desen için kullanılmak istenilen renkler özgürce bu nakış üzerinde tercih edilebilir. Yazılacak isimler, renkli ve istenilen boyutta hazırlanabilir. Bu nakış işini beğenen bayanlar, çeşitli internet adreslerinden bu el işinin nasıl yapıldığını açıklamalı anlatımlar ile öğrenebilir. Resimli anlatımlar ve hazırlanan videolar, bu işin öğrenilmesi için büyük bir kolaylık olacaktır. Bol zamanı bulunan bayanlar, isterlerse bu teknik ile hazırladıkları havlu modelleri satışını da yapabilir. Bu sayede elde edilen ek gelirler ile ev bütçesine katkı sağlanmış olacaktır.