Kapat

PVC Borularla Dekor Yapımı

Anasayfa
Dekorasyon PVC Borularla Dekor Yapımı

Her zaman hazır ürünler alarak evinizin dekorasyonunu bu hazır ürünlere bağımlı tutmanıza gerek yok. Yaratıcılığınızı kullanarak farklı malzemelerden birçok farklı dekor ürünü ve hatta mobilya yapmanız mümkün; PVC borular gibi. Yapı işlerinde ve su giderlerinde kullanılan PVC boruları herkes bilir. Gerekliliğine göre farklı boyutları ve genişlikleri bulunan PVC borular, aslında birçok farklı mobilya ve dekoratif ürün yapımında kullanılabilir. Oldukla sağlam oluşuyla birlikte farklı formlara da sokulabilen bu PVC borularla yapılabilecek dekoratif ürünleri ve mobilyaları merak ediyorsanız; işte o fikirlerden bazıları…

İlk olarak basit fikirlerden başlayalım: Uygun boyutlarda kestiğiniz geniş pvc boruları yan yana duvara ya da dolap içlerine monte ederek diş fırçası ve diş macunu gibi malzemeleri içine koyabilirsiniz. Hatta kişilere özel alanlar oluşturmak için boruların üstüne isimlerin baş harflerini de yapıştırabilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 1

Duvara monte ederek farklı renklerde boyayacağınız L şeklindeki pvc boruların içine çiçekler koyabilir, takılarınızı ya da gözlüklerini koyabileceğiniz bir organizer oluşturabilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 2

İnce pvc boruları ek parçalarıyla birleştirerek dekoratif desenli bantlarınız ve makaslarınız için güzel bir hobi organizeri elde edebilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 3

Pvc boruları ince halkalar halinde keserek ayna çerçevesi oluşturabilir, hatta iç kısımlarına yuvarlak ayna parçaları yapıştırarak daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 4

Aşağıdaki görselde gördüğünüz adımları izleyerek laptoplarınız için soğutucu ve tutucu bir obje meydana getirebilirsiniz. PVC Borularla Dekor Yapımı 5

Daha uzun bir parça elde ederek askılık bile yapabilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 6

Oldukça sağlam olan pvc borulardan iskeletini yaptıktan sonra halatlarla sağlamlaştırdığınız bir sandalyenin üstüne minder dikerek güzel bir mobilya yapmanız da mümkün. PVC Borularla Dekor Yapımı 7

Hatta kıyafetleriniz için eşek denilen askılıklardan bile yapabilirsiniz!

PVC Borularla Dekor Yapımı 8

Aşağıdaki görselde verilen boyutlarda parçalarla çocuklarınız için bir oyun masası tasarlayabilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 9

Pvc borulardan iskeletini yaptığınız bir kitaplık için ahşap raf parçaları kestirerek güzel ve dekoratif bir kitaplık meydana getirebilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 10

Çocuklarınız için eğlenerek oynayacakları bir scooter bile yapabilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 11

Ayakkabılarınızın boyutu kadar keseceğiniz geniş pvc boruları üst üste, raf formunda birbirine silikonlayın. Ardından duvara dayayın; harika ve portatif bir ayakkabılık oluşturmuş olacaksınız.

PVC Borularla Dekor Yapımı 12

Yemek masanızın yanında kullanacağınız ve size kolaylık sağlayacak olan bir servis sehpası bile yapabilirsiniz.

PVC Borularla Dekor Yapımı 13

Yine ayakkabılık yapımında olduğu gibi üst üste yapıştıracağınız geniş boruların etrafına ahşap bir çerçeve yaptıktan sonra, evinizde güzel bir köşede içki standı olarak kullanmanız mümkün. Dilerseniz dekorasyonunuza uyun renklerde boyayabileceğiniz bu içki standı yer kazanmanızı sağlayacak ve işinizi kolaylaştıracaktır.

PVC Borularla Dekor Yapımı 14

İnce pvc boru parçaları ve ek malzemeleriyle bahçenizde kullanabileceğiniz portatif bir hortum tutucu bile yapabilirsiniz. İki küçük tekerlek kullanarak kolay taşınmasını da sağlayabilirsiniz.

Kalın Pvc boruları, onların ek parçalarını ve ara kısımlar için biraz daha ince olan boruları kullanarak aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi modern bir kitaplık yapabilirsiniz. Dilediğiniz canlı renklerde boyayarak daha modern hale getirebileceğiniz bu kitaplık, farklı tasarımıyla evinize renk katacaktır.

PVC Borularla Dekor Yapımı 15