Kapat

Renkli Kolye Yapımı

Anasayfa
Takı Tasarım Renkli Kolye Yapımı

Takı tasarlamayı sevenler için harika bir fikrimiz var: yapımı oldukça basit olan, renkli bir yaz kolyesi! Bu kolye özellikle yaz kombinlerinize renk katacak, canlı ve eğlenceli bir modele sahip. Çok kısa sürede yapacağınız bu kolye, hazır alınan modellere taş çıkaracak nitelikte! Size gereken malzemeler de oldukça az:

Renkli Kolye Yapımı 1
Malzemeler:

-3 mm’lik kalın ve renkli iplerden bir adet,
-Birkaç adet metal silindir takı boncuğu,
-Kolye klipsi,
-Makas ve pens.

Renkli Kolye Yapımı 2

Bu harika kolyenin ana malzemesi; seçtiğiniz renkli kalın ip olacak. Kolyenin yapımında basit ama gizli bir püf noktası var: İpin iki kenarını da bükerek birbirine geçirmek. İpin ucunu klipse takın ve sonrasında aşağıdaki görseldeki adımları izleyin. İpi elinizde halka oluşturacak şekilde bükün, üstüne de metal silindiri geçrin. Ardından ipin diğer ucunu bu elinizdeki ip halkasının içinden geçirin ve metal silindiri bu iki ipin birleşim noktasına indirerek bu noktayı gizleyin. Bir iki cm. Sonra yine aynı işlemi tekrarlayın. İpiniz bitene kadar bu işlemi sürekli tekrarlayın. Sonunda boğum boğum halkalardan oluşan bir kolyeniz olacak; ek yerleri metal boncuklarla gizlenmiş ve bunu nasıl yaptığınızı kimse anlamayacak!

Renkli Kolye Yapımı 3

Dilediğiniz uzunluğa geldiğinizde ipin iki ucunu düz bir şekilde alın ve yatay olarak metal silindir boncuklardan bir adet geçirin, ardından da sıkın.. Bütün metal silindir boncukları pens yardımıyla iyice sıkıp sağlamlaştırın.  Bu uca da klipsin diğer parçasını takın. İşte şık kolyeniz bitti; artık kıyafetlerinize renk katabilir, bu kolyeyle göz doldurabilirsiniz.

Renkli Kolye Yapımı 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir