Kapat

Renkli Mutfak Saati Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Renkli Mutfak Saati Yapımı

Gününüzün çoğunu geçirdiğiniz mutfakta zaman nasıl geçiyor, anlamıyor musunuz? Artık anlayacaksınız çünkü sizin için eğlenceli ve renkli bir mutfak saati fikrimiz var. Yapımı kolay olan bu mutfak saati, hazır saat modellerini aratmayacak kadar göz alıcı bir model. İşte size gereken malzemeler:

-Yuvarlak ahşap kesme tahtası,
-12 adet ahşap kaşık,
-Farklı renklerde ahşap boyaları,
-Saat aparatı,
-Silikon,
-Elektrik bantı,
-Matkap.

Renkli Mutfak Saati Yapımı 1

İlk olarak ahşap kaşıkların uç kısımlarını yukarıda görüldüğü gibi boyayın. Bu işlemi yaparken düz bir şekilde boyayamayacağınızı düşünüyorsanız; kaşığın yuvarlak kısmının ortasına bir parça elektrik bantı yapıştırıp üstünden boyama işlemini yapın ve boyadıktan sonra bantı düzgünce çıkarıp atın. Kaşıkların hepsinin uç kısmını farklı bir renkte boyayarak kurumaya bırakın. Bu işlemden sonra sıra tablayı boyamakta: Ahşap tablaya cetvel yardımıyla 12 eşit dilim çizin. Boyama işleminde yine biraz önce yaptığınız gibi elektrik bantı kullanarak her dilimi düz bir şekilde farklı renge boyayın ve onu da kurumaya bırakın. Renkli Mutfak Saati Yapımı 2

Tabla da kuruduktan sonra, tam merkezindeki noktayı matkap yardımıyla delin ve saat aparatını buradan geçirin.

Renkli Mutfak Saati Yapımı 3

Ardından, renklerin birleşim noktası olan çizgilere tam denk gelecek şekilde kaşıkları silikon yardımıyla yapıştırın. Artık saatiniz hazır. Boyama işlemini yaparken dilediğiniz renkleri kullanabileceğiniz gibi, saatlere denk gelen kaşıkları boyadığınız renkle saatin içeriği olan kısmı aynı renkte boyayarak anlaşılır bir görünüm de elde edebilirsiniz. Bu renkli ve güzel saati mutfağınızda kullanmaya başlayarak dikkat çekici bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Renkli Mutfak Saati Yapımı 4