Kapat

Renkli Pet Şişeleri Bardak Olarak Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Renkli Pet Şişeleri Bardak Olarak Değerlendirme

Kendin yap diy fikirleri, bütçenizin koruyucusu olduğu kadar sonunda ortaya çıkan, hiçbir yerde rastlamayacağınız farklı tasarımlar ve ürünlerle de dikkat çekiyor. Hele bir de bu fikirler geri dönüşüm içeriyorsa…
Özellikle yaz aylarında en çok biriken ve atılan atıklardan biri de plastik içecek şişeleridir. Biriken bu şişeleri atmak yerine onlardan güzel ve yaratıcı fikirler yardımıyla geri dönüşüm objeler yapmaya ne dersiniz? Bu basit ve ucuz bardak fikri çok işinize yarayacak. Makyaj malzemelerinizden kalemlerinize kadar her türlü ürünü koyabileceğiniz, banyodan mutfağa kadar evinizin her alanında değerlendirebileceğiniz bu bardakların yapımı için ihtiyacınız olanlar şöyle:

Malzemeler:
-Farklı şekil ve boyutlarda plastik şişeler, (Özellikle farklı renklerde olanları tercih ederek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.)
-Bıçak, makas ve ütü.

İhtiyacınız olanlar sadece bu kadar: Malzemeleri hazırladıktan sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Renkli Pet Şişeleri Değerlendirme 1

Tercih ettiğiniz plastik şişelerin taban kısımlarına yakın bir bölümünü kesmeniz gerekiyor. Örneğin; 1 litrelik bir plastik içecek şişesinin taban kısmını şişenin ortasına yakın bir kısmından kesip alabilirsiniz. Kullanım alanınıza göre şişeleri farklı uzunlukta kesebilir, farklı renkteki şişelerle kendi takımınızı oluşturabilirsiniz. Bıçak yardımıyla dikkatli bir şekilde kestiğiniz plastik şişelerin bardağa benzeyen alt kısmını alın ve makas yardımıyla kenarlarını düz bir hale getirin. Düz şekilde kestiğiniz bu plastik parçaların kesilen kısmını, düşük ayarda açtığınız ütünün altına birkaç saniyeliğine bastırıp düz hale getirdikten sonra hemen çekin; yapışmasına izin vermeyin. Bu işlemden sonra dekoratif bardak tasarımınız bitmiş olacak; artık bardaklarınızı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.