Kapat

Renkli Puf Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Renkli Puf Yapımı
Renkli Puf Yapımı

Evinizde ayaklarınızı rahatça uzatıp oturmanın keyfi hiçbir şeye benzemez. Bunun için de güzel bir pufa ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle evinizin dekorasyonuna renk katacak, modern ve havalı bir puf çok işinize yarayacaktır. Gerektiğinde rahatça oturabilmek için, gerektiğindeyse üzerine eşyalarınızı bile koyabilmenize yarayacak güzel bir pufa sahip olmak için onu satın almanıza gerek yok. Kendi güzel pufunuzu kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için de çok fazla malzemeleye ihtiyacınız yok.

Malzemeler:

-Renkli Kumaş, (Bizim örneğimizde, pufun daha kalın ve güzel olması için süet kumaş tercih edilmiş ve kumaşlar renk skalası oluşturması adına geçişli tonlarda tercih edilmiş. Böylece pufun görüntüsü çok daha güzel olacaktır.)

Elyaf,

-Dikiş Malzemeleri,

-Düğme.

Seçtiğiniz kumaşları eşit üçgen dilimler şeklinde kesmekle işe başlayın. Bunun için pufunuzun olmasını istediğiniz boyutu hesaplayın ve hepsi eşit şekilde olacak olan üçgenlerden 12 adet kesin.

Renkli Puf Yapımı

Bu üçgenleri yanyana geçişli olarak iğneleyin ve tersini çevirip dikmeye başlayın.

Renkli Puf Yapımı

Tersinden ve yan kenarlarından birbirine diktiğiniz kumaşlardan bir yuvarlak oluşacaktır. Bu yuvarlağın kenararını ütü yardımıyla ütüledikten sonra; aynısından bir tane daha yapın. Toplamda iki adet yuvarlağınız olması gerekiyor. Tersinden ve yan kenarlarından birbirine diktiğiniz kumaşlardan bir yuvarlak oluşacaktır. Bu yuvarlağın kenararını ütü yardımıyla ütüledikten sonra; aynısından bir tane daha yapın. Toplamda iki adet yuvarlağınız olması gerekiyor.

Renkli Puf Yapımı

Bu yuvarlaklar, pufunuzun tabanı ve üstü olacak. Onları kenarlarından birbirine dikmeniz lazım.

Renkli Puf Yapımı

Puf yuvarlaklarını kenarlarından birbirine dikin ve son kalan açıklıktan içine elyafları doldurup tamamen dikin

Renkli Puf Yapımı Renkli Puf Yapımı

Pufunuzun şekli tamamen ortaya çıkmış olacaktır. Son aşama olarak, pufun tam ortasına düğmenizi dikerek içeri doğru çekin. Kapitone koltukların görüntüsü gibi bir görüntü oluşacaktır.

Renkli Puf Yapımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir