Kapat

Resimli Anlatımlı İğne Oyası Yazma Yapılışı

Anasayfa
İğne Oyası Resimli Anlatımlı İğne Oyası Yazma Yapılışı

İğne oyası yazma yapılışı resimli anlatımlı olarak detaylı bir şekilde paylaşılmıştır.

İğne oyaları ile bayanlar yazmalar, tülbentler ve yemeniler gibi başörtüleri yapmaktadırlar. Günümüzde bir çok kapalı bayan başörtüsü olarak yazmaları tercih ediyor. Bu yazmaların da bir çoğu iğne oyası ile yapılmaktadır. Anadolu kadınları genellikle iğne oyalı yazmaları tercih ediyor. Çünkü iğne oyası ile yapılan el işleri çok daha güzel görünmektedirler.

İğne Oyası Yazma Nasıl Yapılır ? konusunda yazma yapılışı yayınlamıştık. Bu yazımızda ise iğne oyası yazma yapılışı resimli anlatımlı olarak paylaşıldı. Bir önceki örnekten farklı bir örnek olan bu modelin yapımı da oldukça kolay. Yazma modelleri sayfasında daha önce de bir kaç yazma örneğinin yapılışını paylaşmıştık.
İğne oyası yazma yapılışı için iğne oyası bilmeniz yeterlidir. Az biraz biliyorsanız sitemizde bulunan anlatımlı modelleri inceleyerek yazmalar yapabilirsiniz. Genellikle resimli anlatım olduğu için yazmaların adım adım yapılışı anlatılmaktadır. Yani modelleri yaparken hiç zorlanmayacaksınız ve kolaylıkla oyaların nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

İğne Oyası Yazma Yapılışı

Yukarıdaki resimler sırası ile iğne oyası yazmanın nasıl yapıldığını göstermektedir. Bu güzel yazma modelinin yapılışı çok kolay. Zaten incelerseniz siz de göreceksiniz. Eşinize dostunuza bu yazma modelini yapıp hediye edebilirsiniz. Ayrıca para kazanmak isterseniz de böyle yazmalar yapıp 30 TL gibi bir fiyat üzerinden satabilirsiniz.

İğne oyası öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemizde bulunan anlatımlı iğne oyaları ile el işinizi geliştirebilir, bir çok oya örneğinin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve hiç bir yerde görmemiş olduğunuz oya modellerini inceleyebilirsiniz. Daha fazla el işleri ve iğne oyaları öğrenmek istiyorsanız bizi takipte kalın ve sitemizi sık sık ziyaret ediniz.