Kapat

Resimli Tığ İşi Lif Örnekleri

Anasayfa
Lif Modelleri Resimli Tığ İşi Lif Örnekleri
Tığ İşi Lif Örnekleri

Tığ işi örgüler arasında, tığ işi bebek işleri, danteller, battaniye ve örtüler, aksesuar ve kıyafetler ve lifler bulunmaktadır. Her işin bir zorluğu ve kolaylığı olduğu gibi, tığ işi örgüler yapılırken de bir zorluk ve kolaylıktan bahsedilebilir. Tığ işi lif örnekleri arasında bulunan en basit iş ise şüphesiz, lif modelleri yapımıdır. Tarihi çok eski dönemlere dayanan lif modelleri yapımı, günümüzde çok farklı modeller ve tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda yapılan örneklerden, yeni sezonda en çok tercih edilen model ise, kirpi lif örneğidir. Kirpi örneği, süveter, yelek, kazak, pantolon ve aksesuarlar için kullanılabilen bir örnektir. Her türlü örgüde çok hoş bir görünüm sağladığı için bayanlar kirpi tekniğini lif modellerine de aktarmışlardır.

Kirpi tekniğinin yapımı çok zor değildir. Yarım dairelerden oluşan motiflerin birbirine eklenmesiyle kirpi sırtı görünümü elde edilir. Liflerde de son derece şık ve gösterişli bir duruşa sahip olan bu modeli, her bayan lifleri için örnek olarak kullanabilir. Resimli lif modelleri arasından bu modelleri bulmak mümkündür. Bunun dışında, daha çılgınca tasarlanmış lif modelleri de vardır. Üzerinde gelin ve damadın bulunduğu romantik lifler, ördek, baykuş, balık, penguen, çiçek, kuş, köpek, kedi ve kurbağa gibi sevimli hayvanların oluşturduğu lifler, marul şeklinde ve lahana duruşlu lifler gibi onlarca model, lif örnekleri için tercih edilebilir.

Marul Lif Örnekleri

2018 Lif Örnekleri

Anlatımlı Lif Modelleri

Resimli Tığ İşi Lif Örnekleri

Bayanlar, internetten resimli lif örnekleri ile ilgili artık çok kolay bilgi edinebiliyor. Resimli liflerde, ele alınan lif modellerinin açıklamalı anlatımları ve tek tek yapılışları yer almaktadır. Lif örnekleri örmeye yeni başlamış ya da yeni lif örnekleri denemek isteyen her bayan bu tarz yerlerden yararlanabilir. Son derece pratik ve yakın çekim olarak yapılmış anlatımlar içerisinde kolay ve zor her türlü lif örneği yer alabiliyor. Çocuklar için eğlenceli, neşeli örnekler seçilebileceği gibi, banyo yapmayı kolaylaştıran sabun lifleri ve uzun modelli lifler de bu alanda tercih edilebilir. Yuvarlak, köşeli, kare, dikdörtgen, üçgen ve yıldız biçimli, birbirinden kullanışlı modeller örnek alınabilir.

“Resimli Tığ İşi Lif Örnekleri” üzerine 2 yorum

  1. İlkay says:

Yorumlar kapalı.