Sahil ve Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri

Bir evin dekorasyonu, içinde yaşayanların tarzını ve kişiliğini belli eden ipuçlarıyla doludur.

  • 26 Temmuz 2017
  • Sahil ve Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri için yorumlar kapalı

Sahil ve Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri

Bir evin dekorasyonu, içinde yaşayanların tarzını ve kişiliğini belli eden ipuçlarıyla doludur. Dekorasyon yaparken, her odayı farklı bir temada dekore edebileceğiniz gibi en çok kullanılan yöntem bütün evi tek bir tarzda dekore etmektir. En çok tercih edilen dekorasyon tarzlarından biri de sahil ve deniz temalı dekorasyon stilidir. Huzur ve dinginlik veren, insanı bir sahil kenarında yaşıyormuş gibi hissettiren bu güzel dekorasyon stili; özellikle yazlık evlerde tercih edildiğinde çok daha güzel ve anlamlı olur. Beyaz, mavi, krem tonları ve ahşap ürünlerle birleşen gerçek deniz kenarı materyallerinden oluşan bu dekorasyon stilini siz de tercih etmek istiyorsanız; birçok basit kendin yap fikrinden yardım alarak evinizde sahil ve deniz temalı dekorasyon stili oluşturabilirsiniz. Bunun için beyaz ve mavi tonlarını kullanarak oluşturacağınız güzel bir dekorasyonu aşağıda göreceğiniz küçük kendin yap fikirleriyle bir bütün haline getirebilirsiniz. İşte basit kendin yap fikirleriyle sahil ve deniz temalı dekorasyon oluşturma fikirleri…

Sahil temalı dekorasyonun olmazsa olmazı şüphesiz ki denizden çıkan objelerdir. Midyeler, deniz tarakları, taşlar, deniz yıldızları… Bu dekorasyon stili için birçok bu tarzda malzemeye sahip olmanız gerekir. Deniz kenarından kendi başınıza toplayabileceğiniz bu malzemeleri hazır olarak da birçok yerde bulabilirsiniz. Evinizde bulunan eski mumları eritip topladığınız büyük midyelerin içine dökerek ve ortasına küçük bir fitil koyarak harika mumlar elde edebilirsiniz. Bu mumları mavi ve beyaz tonlarında güzel tabakların, camların, kum dolu fanusların içinde sergileyebilirsiniz.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 1

Bunun yerine hazır mumların üstüne midyeleri yapıştırarak da güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 2

Deniz temalı dekore edilmiş bir evin olmazsa olmazı küçük de olsa bir akvaryum ve balıklardır. Küçük bir fanus alın ve dış kısmına aşağıda da gördüğünüz gibi dekoratif bir şekilde deniz yıldızlarını yapıştırın. Balıklarınız bu fanusu çok sevecek!Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 3

Ayaklı, cam ve güzel bir fanusun içine kumsaldan getireceğiniz bir avuç kumu doldurun. Ortasına büyük, güzel bri mum koyduktan sonra etrafında kalan boşlukları midye ve taşlarla doldurun. Masalarınızın üstünde güzel bir dekoratif görünüm oluşturacaktır.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 4

Biraz çalı çırpı toplamaya ne dersiniz? Topladığınız küçük dalları birbirine yapıştırarak büyük bri halka formu oluşturun. Bu halkanın üstüne kendi zevkinize göre deniz yıldızı, midye ve taşlar yapıştırdıktan sonra üst orta kısmına ince bir halat bağlayarak elde ettiğiniz bu güzel kapı süsününü sokak kapısına asın.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 5

Evlerin olmazsa olmazı aynalarınızı da sahil temasına uydurun. Alacağınız ince halat ipi aynanın çerçevesine döndürerek yapıştırın ve kenarlarını deniz yıldızları, midyeler ya da mercanlarla süsleyin. Harika bir ayna elde edeceksiniz.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 6

Bu ayna tasarımını sade bulduysanız, aşağıda göreceğiniz, çerçevesi sadece midyelerden oluşan ayna da evinize ve dekor stilinize çok uyum sağlayacaktır.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 7

Eviniz dubleksse merdiven trabzanlarına ya da evinizde bulunan kirişlere vs. halat ve yapay yosunlarla güzel bir dekoratif ürün  oluşturarak asabilirsiniz.

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 8

Keten perdeler sahil temalı evlere çok uyum sağlar; bu tarz perdeler tercih edip eski usül askı yöntemleri yerine perdelerinizi ince halatlarla rustiklere asmaya ne dersiniz?

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 9

Dört köşesine delik açtığınız dört adet ahşap rafın deliklerinden halat geçirin ve dip kısımlarına düğüm atarak sağlamlaştırın. İşte sahil temalı harika raflarınız hazır!

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 10

Yatak odanızda harika bir sahil teması dekorasyon stili oluşturmak istiyorsanız; sıradan yatak başlıklarınızı değiştirin ve bulabilirseniz eski kürekleri yanyana monte ederek oluşturacağınız güzel yatak başını tercih edin!

Deniz Temalı Dekorasyon Fikirleri 11

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,542 Saniyede Olu