Kapat

Şeffaf Plaj Çantası Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Şeffaf Plaj Çantası Yapımı

Yaz geldi; artık tatil planları yapılıyor. Yazın ve tatil zamanının gelmesiyle birçok düşünülmesi gereken ayrıntı da ortaya çıkıyor; mesela plaja giderken yanınıza alacağınız özel eşyalarınızın korunması gibi. Yapımını anlatacağımız bu şeffaf ve neon renklerdeki clutch çanta modeli sizi bu dertten kurtaracak. Su geçirmez özelliğiyle özel ve değerli eşyalarınızı plaja giderken rahatlıkla yanınıza almanızı sağlayacak olan bu şeffaf çanta modelini sadece plajda değil, yaz aylarında gündüz ve gece dışarı çıkarken de yanınıza alabilirsiniz. Şeffaf çanta modasının hala devam ettiği bu yaz aylarında, bu çantayla trend olacaksınız. İşte neon ve şeffaf karışımı yaz çantası modelinin yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesi:

Malzemeler:

-İnce şeffaf mika (PVC)
-Neon renklerde bir parça deri kumaş,
-Neon renkte bir fermuar,
-Dikiş makinesi ya da dikiş malzemeleri.

Plaj Cantasi Yapimi 1

Çantanın yapımı için gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra, istediğiniz boyuta göre pvc ve deri kumaşın kesiminden işe başlayabilirsiniz. İstediğiniz boyutu belirledikten sonra deri kumaştan iki eşit boyda parça kesin. Ardından şeffaf pvc parçanızdan da bu deri parçaların iki katı büyüklüğünde iki parça kesin. Kesim işlemleriniz bittikten sonra, neon renklerde tercih ettiğiniz fermuarın iki kenarına da iki deri parçayı düzgün bir şekilde dikin. Bu dikim işleminden sonra, şeffaf pvc parçalarını alın ve fermuarın dibinden iki parçayı da dikin. Bu şeffaf parçalar renkli deri parçaların altında kalmış olacak; deri parçanın dip kısmını da şeffaf pvcnin üstüne dikin.

Plaj Cantasi Yapimi 2

Elinizdeki bu çanta parçasını ters yüz edin ve tersinden fermuarlı kenarı hariç kalan bütün kenarlarını dikin. Çantanın köşe kısımlarına da iç kısmından, mümkünse şeffaf iplikle köşelerinden çarpraz bir dikiş atın ki çantanın alt köşeleri oval bir şekilde dursun. Bütün kenarları diktikten sonra çantayı ters yüz edin ve yüzünü çevirin. Şeffaf ve neon renklerinden oluşan, su geçirmez yaz çantanız bitmiş olacak. Güle güle kullanın!

Plaj Cantasi Yapimi 3

Bu da su geçirmez, şeffaf yaz çantanızın bitmiş hali olacak:

Plaj Çantası Yapımı 4