Kapat

Şekilli Boya Seti Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Şekilli Boya Seti Yapımı

Çocukların eğlenmesinde yardımcı olan ve aynı zamanda da gelişimini sağlayan, zaman geçirmelerinin en güzel yolu haline gelen aktivitelerden biri olan resim yapma, her yönden çocuklarınız için çok iyidir. Size vereceğimiz fikir sayesinde çocukların resim saatleri daha eğlenceli, resimleri daha renkli olacak. Resim yapmayı sevmeyen çocuklar sevmeye başlayacak ve bu fikir, çocuklarınız için çok güzel bir hediye olacak! Yapacağınız şey çok basit; ekstra bir çaba sarf etmenize, para harcayıp bir şeyler almanıza, fazla uğraşmanıza gerek yok. Sadece çocuklarınızın bitmek üzere olan pastel boyalarını toplamanız yeterli. Ayrıca güzel bir geri dönüşüm örneği olan bu boya fikri sayesinde çocuklarınız, kimsede olmayan ve yeni bir boya seti almış gibi olacak. Öncelikle artan pastel boyaları bir yerde toplayın. Bir de silikon buz kalıplarından şekilli bir adet edinin. Özellikle çocuklarınızın sevebileceği desenlerde bir silikon kalıp çok işinize yarayacaktır.

Şekilli Boya Seti Yapımı 1

Fazla bir şey yapmanıza gerek yok; sadece boyaları küçük parçalara ayırın. Bu fikirde yapabileceğiniz iki şey var; ya renkleri ayırıp tek renkte şekilli boyalar elde edebilirsiniz ya da farklı renkteki boyaları karıştırarak rengarenk şekilli boyalar oluşturabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra, istediğiniz boyaları istediğiniz şekildeki kalıplara doldurun ve 230 derece fırında 15  dk. pişirin. Fırında eriyen boyalar iyice sıvı hale gelip kabın şeklini alacaktır.

Şekilli Boya Seti Yapımı 2

Bu işlem de bittikten sonra kalıbı dışarı çıkarıp soğumaya bırakın. İyice soğuduğundan emin olduğunuzda, sadece çocuğunuza özel olan ve kimsede göremeyeceğiniz boya setiniz hazır olacak. Şekilli boyaları güzel bir kutuya koyarak sevdiklerinize hediye edebilir, özel günlerde ona özel bir hediye alternatifi oluşturabilirsiniz.

Şekilli Boya Seti Yapımı 3

Çocuğunuz, kendine özel olan bu boya setine bayılacak ve hep resim yapmak isteyecek! Bu boyaları yaparken sadece bir kalıba bağlı kalmanıza da gerek yok; farklı şekillerde kalıplar alarak karışık desenli bir boya takımı da elde edebilirsiniz.

Şekilli Boya Seti Yapımı 4