Kapat

Selanik Örgü Bereler

Anasayfa
Bere Modelleri Selanik Örgü Bereler
Selanik Örgü Bereler

Kış aylarında koruyucu olarak kullanım olduğumuz selanik örgü bereler. Yapılışı kolay ve muhteşem görünümlü bereleri beraber inceleyelim.

Örgü bereler, kış mevsimlerinin vazgeçilmez aksesuarlarından olup, yapılışları oldukça basittir. Birbirinden güzel ve hoş yapabileceğiniz bere örneklerinin birçok tekniğini, örgü kitaplarından ve internet sitelerinden bulabilirsiniz. Bu örnekler içerisinde sıkça tercih edilen bir model de Selanik örgü bere modelleridir. Yapacağınız model belli, sadece ip ve şiş kalınlığını seçerek tasarımlarınıza başlayabilirsiniz. Selanik modeli o kadar değişik bir modeldir ki, yapıldığında çift taraflı kullanabilme gibi bir sonuçla karşılaşırsınız. Selanik örnekleri yapılırken genellikle, lastik olarak örgüye başlanır ve sade Selanik örgüsü kullanılır. Bere modelleri de, torba şeklinde, kukuleta şeklinde, kafayı saran şekilde veya kıvrımlı olarak tasarlanabilir.

Selanik örgü bere örnekleri içerisine, saç örgüsü lastik gibi diğer örnekleri de ekleyerek tasarımlarınızı farklılaştırabilirsiniz. Başta zor gibi gelebilir bu örnek. Fakat örgüyü biliyor ve severek yapıyorsanız, denedikten sonra kesinlikle eliniz kısa sürede alışır. Örneği biraz daha kolay hale getirmek isterseniz kalın iplik ve şiş kullanabilirsiniz. Selanik örgü şapkalar böylece daha kısa sürede tamamlanacaktır. Örgüleriniz için sadeliği seçebileceğiniz gibi, farklı ekleyişlerle tasarımlarınızı değiştirebilirsiniz. Selanik modellerine başlarken alın kısmını kalın örerek başlayıp, ikiye katlayarak örneğinizi kullanabilirsiniz. Bunun dışında genellikle bu modeller, torba şeklinde kafanın arka tarafında sarkan olarak yapılmaktadır. Siz de beğendiğiniz örneğe uygun istediğiniz rengi seçerek kendi Selanik örgü bereler koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Selanik Örgü Bere Modelleri

Yeni sezonda hanımlarımız yine tasarımda kendilerini göstermeye devam ediyor. En yeni moda değişim ve tasarımlardan bir tanesi de parlak pullu detayların bere ve örgü şapkalara dikilmesiyle oluşuyor. Tuhafiyelerden kolayca bulabileceğiniz pullu işleme detaylarını Selanik örgüsüyle yaptığınız birbirinden değişik renkteki bereleriniz üzerine dikerek kullanabilirsiniz. Bu sayede el emeği berelerinizi, daha gösterişli ve şık hale getirerek görselleştirebilirsiniz. Bu detayı sadece Selanik örgüsü değil, diğer bütün berelerinizde de kullanabilirsiniz. Kendinden desenli ipler veya düz renkteki ipleri seçerek yapacağınız örgü bere ve şapkalarınız için benzer renk uyumlarına sahip, dantelli detayları kullanabilirsiniz. Ponpon ve çiçeklerle de berelerinizi taçlandırabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak sizler de daha farklı ve gösterişli modeller ortaya çıkartabilirsiniz.