Seyahat Dikiş Kiti Yapımı

Bir yere giderken, çıktığınız seyahatlerde ya da tatillerde, dışarıda yanınızda taşımak aklınıza gelmese de en çok işinize yarayacak şeylerden biri de seyahat tipi dikiş kitleridir. Beklenmedik kazalar yüzünden gününüzün mahvolmasındansa, küçük bir seyahat dikiş kitini sürekli çantanızda taşıyarak her türlü kötü duruma ve kazaya karşı tedarikli olabilirsiniz. Bir yerinizin sökülmesi ya da kıyafetinizin yırtılması, bütün gününüzü kötüye çevirecektir. Kocaman makaraları ve iğne kutularını yanınızda taşımak da saçma olacağından; küçük bir seyahat dikiş kiti hazırlayarak her zaman çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Kendi başınıza kolaylıkla yapabileceğiniz bu şirin seyahat dikiş kiti, hem çantanızda taşıyabileceğiniz boyutlara sahip, hem de sevimli görünümüyle herkesin dikkatini çekebilecek kadar güzel. Seyahat dikiş kiti için ihtiyacınız olan malzemeler şunlar:

Malzemeler:

-Renkli keçeler,
-Renkli nakış ipleri,
-Birkaç küçük düğme,
-Dikiş malzemeleri,
-Model kağıdı.

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 1

Bu sevimli dikiş kitinin yapımı için ilk olarak model kağıdına model çıkarmanız gerekiyor. Sevimli bir kedi yapacağınız ve küçük çantanın üstüne dikeceğiniz bu dikiş kiti için aşağıdaki görselde göreceğiniz modelleri kullanabilirsiniz.

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 2

Yukarıdaki görselde gördüğünüz parçalara ihtiyacınız var: Yukarıda gördüğünüz ilk parça, cüzdan formunda olan dikiş kitinin çantası olacak. Üzerinde yer alan kedinin tamamlanmış hali üstte verilirken, altındaki parçaların hepsini farklı renkte kesmeniz ve sonradan birleştirerek yukarıdaki hale getirmeniz gerekecek. Cüzdan formundaki parçanın altında yer alan parçalar da iç kısımda yer alan bölümler olacak. Kendi zevklerinize uygun renklerde keçeler tercih edebilir ya da örneğimize bağlı kalabilirsiniz. Bütün parçaları kestiğinizde aşağıdaki parçaları elde etmiş olacaksınız: Ana parça olan kenarı çıkıntılı parça, onun üstüne dikmek için kedinin farklı renkteki yüz parçaları ve küçük yuvarlak bir parça, iç kısım için ana parçanın yarısı boyutunda iki parça ve üstüne yapılacak olan cepler için renkli küçük parçalar.

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 3

Bundan sonrası oldukça basit: Yukarıdaki görselde üst üste gördüğünüz parçaları birbirine dikmeniz gerekiyor. Kedi, ana parçanın üstünde ve yukarıdaki görselde görüldüğü yere dikilmeli. İç parçalar için de aynı şekilde işlem yapmanız ve cepleri oluşturmanız gerekli.

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 4

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 5

Bütün dikim işlemlerini görsellerden yardım alarak diktikten sonra, çantanın çıkıntılı kısmına bir ilik açıp, karşılığına da düğme dikin ve dikiş kitinin çantasını tamamlayın.

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 6

Artık içindeki ceplere küçük dikiş malzemeleri koyabilir, iğneleri ceplere iğneleyebilir ve bu şirin dikiş kitini her yere yanınızda götürebilirsiniz.

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 7

Küçük kazalar için önleminizi alırken, çantanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz kadar sevimli tasarımıyla bu dikiş kitini herkes çok beğenecek!

Seyahat Dikiş Kiti Yapımı 8