Kapat

Su Borularından Elbise Askısı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Su Borularından Elbise Askısı Yapımı

İnsanın kendi tasarımları ile kullanabileceği askılar oluşturması hem eğlenceli hem de gurur verici olmaktadır. Dekoratif ürünler, saklama kutuları ve boru askı tasarımları bu alanda yapılan projeler arasında yer alıyor. Boru askı tasarımı, yapımı oldukça kolay bir ürün yapımıdır. Giyim rafı, sıhhi tesisat ürünlerinin kullanılması ile kolayca hazırlanıyor. Duvara yaslayarak tasarlayabileceğiniz boru askı, çok kullanışlı bir ürün olmaktadır. Boru askı yapımı için kullanılması gereken malzemeler;

  • 2 metre uzunluğunda 2 adet boru,
  • 1 metre uzunluğunda 2 adet boru,
  • 3 yollu tesisat eklemesi,
  • Koli bandı

Su Borularından Elbise Askısı Yapımı 1

Öncelikle gereken malzemeleriniz hepsini hazırlamanız gerekiyor.

Su Borularından Elbise Askısı Yapımı 2

Daha sonra en uzun borularınızı ( 2 metrelik ) duvara karşı koyun. Aynı uzaklıkta koyduğunuza emin olun ve resimdeki gibi yerleştirin. Yapacağınız raflar eğimli olacak. Çünkü eğimli raflar çok daha dayanıklı olmaktadır. Hem duvardan hem de yerden destek alan eğimli raflar hem de daha dekoratif duraktadır. Askı yardımı ile yapacağınız askılığın yüksekliğini ayarlayın ve oraya işaret koyun.

Su Borularından Elbise Askısı Yapımı 3

İşaretlemiş olduğunuz boruya öncelikle banttan bir miktar sarın. Daha sonra üç yollu ortak girişleri sardığınız yere ekleyin. Bant sayesinde takacağınız üç yollu ortak girişler aşağı doğru kaymayacaktır. Resimde görüldüğü gibi dört tane eklem yerleştirin. Bu eklemlerin arasında da 2 adet ayarladığınız 1 metrelik boruları koyun.

Su Borularından Elbise Askısı Yapımı 4

Son derece güçlü olan bu askı sayesinde kıyafetleriniz artık derli toplu duracak.

“Su Borularından Elbise Askısı Yapımı” üzerine 1 yorum

  1. Gökhan says:

Yorumlar kapalı.