Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı

Eski yılların en favori oyuncakları atarilerdi. Şimdi olan birçok teknolojik aletin olmadığı eski zamanlarda, hayatımıza girmiş olan en teknolojik alet olan ateride oynanılan ev favori oyun ise Super Mario’ydu.

  • 09 Temmuz 2017
  • Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı için yorumlar kapalı

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı

Eski yılların en favori oyuncakları atarilerdi. Şimdi olan birçok teknolojik aletin olmadığı eski zamanlarda, hayatımıza girmiş olan en teknolojik alet olan ateride oynanılan ev favori oyun ise Super Mario’ydu. Prensesi kurtarmaya çalışan Super Mario, yol boyunca birçok sevimli canavarla karşılaşır, mantar yediğinde boyu uzar ve daha güçlü olurdu. Eski yıllardan günümüze gelen Super Mario oyunu, şimdilerde bilgisayar oyunu olarak karşımıza çıkıyor ve birçok online oyun sitesinde yeni ve bilgisayara uyarlanmış versiyonu oynanabiliyor. Siz de Super Mario karakterini seviyorsanız, bu karakterin sizin için yeri ayrıysa; çocuklarınız için güzel bir Super Mario temalı koltuk takımı yapabilirsiniz. Yapımı çok zor olmayan fakat biraz emek ve maliyet gerektiren Super Mario temalı çocuk koltuk takımı, çocuk odalarından ana okullarına kadar birçok alanda kullanılabilir niteliğe sahip. Super Mario temalı çocuk koltuk takımı için ihtiyacınız olanları temin ederek yapım işlemine başlayabilirsiniz.

Malzemeler:

-Farklı boyutlarda plastik kova ya da saksılar,
-Plastik saksı tabakları,
-Bitmiş içecek pet şişeleri, (Olabildiğince çok)
-Pilates topu,
-Farklı renkte boyalar,
-Kırmızı, yeşil ve beyaz renkte kumaşlar,
-Karton kutular,
-Tutkal ve kuvvetli bir yapışkan,
-Farklı renklerde koli bandı.

İlk önce siyah sevimli canavar koltuğun yapımından başlayalım: Siyah renkte uzun bir plastik kovanın (Çöp kovaları ideal olabilir.) üstüne koyduğunuz pilates topunun üstüne gazete kağıtlarını tutkallayıp yapıştırın.

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 1

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 2

Bu işlemi yaparken, aşağıdaki görselde olduğu gibi bir şekil oluşturduktan sonra yapıştırma işlemine son verin ve topun gazeteli kısmını yine aşağıda gördüğünüz gibi kovanın üstüne getirip altına yapışkan sürün ve üstünü siyah renkte boyayla boyayıp kurumaya bırakın.

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 3

Kovanın alt kısmına metal saksı tabağı yapıştırın ve ağırlık yapmasını sağlayın.

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 4

Saksı ve tabağı gri renkte bantla tamamen çevirip sarın. Siyah boya kuruduğunda pilates topunu patlatın ve siyah boyalı kısma kadar kalan boş kısmı kesin. Bu işlem sonucunda içi kırmızı, dışı siyah olan ağzı açık bir canavar görünümü oluşacaktır. Beyaz keçe kumaştan üçgen diş formları kesip bu ağız kısmına yan yana gelecek şekilde yapıştırın. Gri boyayla canavarın gözlerini de yaptıktan sonra iç kısmına bir adet mider koyun. İşte canavar koltuk bitti.

Mantar canavar koltuk yapım aşamaları, yukarıdaki aşamalarla aynı olacak. Bu koltukta siyah boya yerine kırmızı boya tercih etmeniz, üstüne beyaz boyadan benekler yapmanız, alt kısmında da yeşil bant kullanmanız yeterli olacaktır.

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 5

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 6

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 7

Sırada diğer mantar koltukların yapımı var: Bu aşamada biraz daha kısa, geniş ve bir model için de köşeli bir plastik kap ve mümkünse kapaklı çöp kovası bulmanız iyi olacaktır. Kabın ağırlık yapması için içine boş plastik şişeler koymanız ve üstüne de kapağını kapatmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Kovanın kapak kısmını tamamen saracak kadar genişlikte yeşil bir kumaş kesin ve üstüne beyaz kumaştan benekler dikin. Kapağını üstüne yapıştırdığınız çöp kovasını beyaz renge boyayın ve üstüne siyah boyayla göz yapın. Yeşil yuvarlak kumaşın etrafına lastik geçirin ve altına bir minder koyarak bu çöp kovasının üstüne geçirin.

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 8

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 9

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 10

Sıra son koltukta: Bu işlemi de yine aynı şekilde yapmanız gerekiyor fakat yeşil kumaş yerine üstüne siyah çizgiler çizdiğiniz kırmızı bir kumaş kullanmanız ve kenarına da beyaz bir şerit geçmeniz gerekiyor. Daha köşeli bir kova seçerseniz sizin için daha iyi olacaktır.

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 11

İşte bu da bütün koltuk modellerinin bitmiş hali:

Super Mario Temalı Çocuk Koltuk Takımı Yapımı 12

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,872 Saniyede Olu