Tavşan Çanta Yapımı

Küçük çocuklar ya da çocuk ruhunu hiç kaybetmeyenler için harika bir çanta fikrimiz var!


Tavşan Çanta Yapımı

Küçük çocuklar ya da çocuk ruhunu hiç kaybetmeyenler için harika bir çanta fikrimiz var! Kendiniz yapacağınız bu basit ve renkli çantayı yapmak için biraz dikiş bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında sadece biraz kumaşa ihtiyacınız var. Sıradan çanta modelleri sizi sıktıysa, bu güzel ve eğlenceli çanta sayesinde günleriniz daha renkli geçecek. İsterseniz evde eşyalarınızı depolamanızı sağlayabilecek, isterseniz de dışarı çıkarken çocuğunuzun eşyalarını koyabileceğiniz bu çanta herkesin çok hoşuna gidecek! Tavşan çanta yapımı için size gerekli olan malzemeler:

-Keten kumaş,
-Desenli bir kumaş,
-Renkli kurdele ya da kalın ip,
-Renkli dikiş ipleri.

Tavşan çanta yapımına başlarken, kumaşlarınızı aşağıda görüldüğü gibi kesin.

Tavşan Çanta Yapımı
Keten kumaştan iki adet surat olması için yarım daire formlu kumaş, bu kumaşla aynı boyutlarda iki adet desenli kumaş, kulakların yapımı için iki adet keten kumaştan kulak, bu kulakların aynısından iki adet de desenli kumaştan kesilmiş parça. Bütün parçaları kestikten sonra dikime başlayabilirsiniz. İlk önce, keten kumaştan kestiğiniz surat parçalarından birine tavşanın suratını yapmanız gerekiyor. Bu yapım için renkli ipleri kullanabileceğiniz gibi, düğme gibi materyalleri de tercih edebilirsiniz. Tavşanın gözünü, burnunu ve ağzını yapın ve bu işlemin ardından çanta parçalarını birleştirmeye başlayın.

Tavşan Çanta Yapımı

Keten kulak ve kumaş kulakları, yukarıdaki görselde görüldüğü gibi birbirine dikin. Her iki parça için de aynısını yapın. Parçaların bir tarafı keten, bir tarafı desenli kumaştan olmalı:

Tavşan Çanta Yapımı

Bu işlemden sonra, surat parçaları için de aynısını yapın. Her iki keten surat kumaşına da desenli kumaşları dikin. Yine yukarıda olduğu gibi, bir taraf çiçekli kumaş olurken diğer taraf keten kumaş olmalı. Yalnız bu birleştirme işlemini yaparken bir noktaya dikkat edin: Parçaların üst, yani düz olan kenarlarında bir parmak kadar boşluk bırakıp dikmeyin. Bu boşluktan renkli ip ya da kurdelenizi geçirin ve bırakın. Bu işlem de bittiğinde, tavşan surat parçalarının düz olanının üst kısmına; yani düz olan kenarına kulakları eşit aralıklarla dikin.

Tavşan Çanta Yapımı

Kenarları tamamen dikilmiş parçaları birleştirmeye başlayabilirsiniz. İki parçayı birbirine dikin ve ip taktığınız yeri değil, ipin hemen altını düz bir şekilde dikin. Artık çantanızı kullanmaya başlayabilirsiniz!Boşluğa taktığınız o ipler sayesinde çantanızı bohça gibi büzerek, eşyalarınızı rahatlıkla depolayabilirsiniz.

Tavşan Çanta Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zeynep Akova dedi ki:

    Bence fikirlerinizi artırmalısınız çünkü çok hoş fikirler ????

BİR YORUM YAZ
77 Sorgu Yapıldı. 0,645 Saniyede Olu