Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı

Kış aylarının soğuğu henüz tamamen geçmemişken; evde sıcacık oturmanızı sağlayacak bu tavşan ev ayakkabısı modeli çok hoşunuza gidecek.


Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı

Kış aylarının soğuğu henüz tamamen geçmemişken; evde sıcacık oturmanızı sağlayacak bu tavşan ev ayakkabısı modeli çok hoşunuza gidecek. Yapımı kolay olan bu model, ayrıca hazır ürünleri de aratmayacak nitelikte. Size gereken tek şeyse bol bol kumaş olacak. Bizim tercih ettiğimiz gibi gri bir polar kumaş ve iç kısımları için kullanacağınız pembe bir poları tercih edebilirsiniz. Dikiş malzemelerinizi de hazırladıysanız; artık dikim işlemine başlayabilirsiniz.

İlk önce pembe kumaştan aşağıdaki parçaları kesmekle işe başlayın.
Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı 1

Ardından parçaları birbirine teyelleyerek dikim işlemine başlayın.

Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı 2

Dikim işlemi için önce taban parçalarını yapmanız gerekiyor. Pembe kumaştan ayağınızın boyutuna uygun dört parça kesip iki iki birbirine dikin. Kalın ve yumuşak olmasını istiyorsanız; içine sünger elyaf da koyabilirsiniz. Ardından ev ayakkabısının iç astarını oluşturacak üst parçayı ve üstüne de duvar gibi olan dikdörtgen parçayı kesin ve iç astardan bir ev ayakkabısı oluşturun.

Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı 3

Bu arada içi pembe, dışı gri olacak şekilde görsellerde de gördüğünüz kulak formundan iki adet oluşturun. Bu kulakları pembe ve gri kumaşın arasında kalacak ve pembe kısmı içe dönük olacak şekilde dikin.

Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı 4
Bu patiğin astarını kaplaması için gri parçadan da aynı şekilde bir ayakkabı dikin ve tersinden pembe kısma dikin.

 

 

Son olarak ayakkabıyı ters yüz edin ve pembe kısmın içte, gri kısmın dışta kalmasını sağlayın.

Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı 5

Ardından pembe kumaştan yuvarlak bir top yapıp içini artık parçalarla doldurun ve bu topu tavşanın kuyruğu gibi duracak şekilde ev ayakkabınızın arkasına dikin. İşte bitti bile; artık ev ayakkabılarını giyebilir ve eğlenceli ev hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tavşan Ev Ayakkabısı Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehtap dedi ki:

    çok anlaşılmaz tarif edilmiş…

BİR YORUM YAZ
78 Sorgu Yapıldı. 0,742 Saniyede Olu