Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı

Evinizde rahatça giyebileceğiniz, yumuşacık yapısıyla ayaklarınızı sıcak tutacak, her yaştan insana göre yapabileceğiniz ve herkesin beğeneceği bu sevimli tavşan şeklindeki terliği; çok kolay yöntemlerle evde kendiniz yapabilirsiniz.

  • 17 Haziran 2017
  • Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı için yorumlar kapalı

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı

Evinizde rahatça giyebileceğiniz, yumuşacık yapısıyla ayaklarınızı sıcak tutacak, her yaştan insana göre yapabileceğiniz ve herkesin beğeneceği bu sevimli tavşan şeklindeki terliği; çok kolay yöntemlerle evde kendiniz yapabilirsiniz. Dışarıda birçok firmada karşınıza çıkan, ederinin çok üstünde satılan peluş hayvan terliklerin yapımı düşündüğünüz kadar zor değil ve emin olun; yaptığınız zaman göreceğiniz gibi o yüksek fiyatları hiç hak etmiyorlar! Size gereken sadece biraz kumaş ve biraz da dikiş yeteneği; o kadar. Tavşan şeklindeki ev terliğinin yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Malzemeler:

-Beyaz peluş ya da havlu kumaş,
-Desenli kumaş, (Örnekte göreceğiniz tavşan desenli kumaş gibi desenli ve eğlenceli bir kumaş bulursanız; terlikleriniz çok daha sevimli olacaktır.)
-İnce sünger elyaf,
-Dikiş malzemeleri, siyah kalın nakış ipi.

Terlikleri kime yapıyorsanız; işe onun ayak ölçüsünü almakla başlayabilirsiniz. Çocuklarınıza yapıyorsanız onların ayaklarını, kendinize yapıyorsanız kendi ayağınızı bir kağıdın üzerine koyup etrafını çizin. Çizdiğiniz kağıdı kesip kalıp olarak kullanın ve hem uzunluk hem de genişlik olarak 1-2 santim civarı pay bırakarak kumaşa kalıbı çıkarın. Bütün kumaşlardan aşağıda gördüğünüz parçaları elde edin:

-Ayağınızın uzunluğuna uygun olan 2 adet elyaf, 2 adet peluş, 1 adet de desenli kumaştan parça.
-Terliğin üst kısmında kullanmak üzere yarım daire formunda 1 adet peluş, 2 adet elyaf, 1 adet de desenli parça.
-Tavşanın kulakları için 4 adet kulak formu ve 2 adet aynı formdan elyaf parça.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 1

İşe kulakları dikip aradan çıkarmakla başlayabilirsiniz: İki peluş kulağın arasında bir elyaf gelecek şekilde, her iki kulağı da dikin.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 2

Kulakları hazırlayıp kenara koyduktan sonra, terliğin ana hatlarını oluşturabilirsiniz. Peluş kumaştan kestiğiniz üst ve alt parçayı terlik görünümü oluşturacak şekilde birbirine dikin ve kenara alın. Bunun dışında kalan bütün parçaları; beyaz parçalar altta kalacak ve desenli parça en üstte kalacak şekilde alt parçaları, onların üstüne de desenli parça en altta kalacak ve diğerleri üstte olacak şekilde yarım daire şeklindeki üst parçaları aşağıdaki görselde olduğu gibi dikin.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 3

Peluş parçaların üstüne, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kulakları dikin.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 4

Her iki terlik için de aynı işlemi yaptıktan sonra, peluş terlik formundaki parçayı diğerlerinin üstüne geçirip dikin. Diğer parçanın üstüne peluş kısmı dikerken, ters yüz edeceğinizi unutmayın ve desenli kısmı aşağıya bakacak şekide çevirip öyle dikin ki ter yüz ettiğinizde desenli kısımlar içte kalsın.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 5

Terliği dikip çevirdiğinizde, desenli astar kısım yukarıda görünüyor olacak ve kulakları da en üstte kalmış şekilde, düzgün bir terlik görünümü oluşacak.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 6

Son olarak, tavşanın yüzünün olacağı kısma siyah çizgiler halinde bıyıklarını da dikin ve tavşan terlikleri bitirin. Dilerseniz; dekoratif boncuklar, kalemler ya da kumaş parçalarıyla tavşanın yüzünün tamamını yapabilirsiniz.

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 7

Bu da tavşan terliğin bitmiş son hali:

Tavşan Şeklinde Ev Terliği Yapımı 8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,814 Saniyede Olu