Teknoloji Organizeri Yapımı

Gün geçtikçe gelişmeye devam eden teknolojinin bu gelişimi, hayatlarımıza bir çok cihaz ve bununla birlikte birçok aksesuar ve terim de soktu. Cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler… Her gün biraz daha gelişen ve artan teknolojik cihazlar, yanlarında birçok farklı aparatı da barındırıyor. Artık her evin olmazsa olmazı teknolojik cihaz modelleri ve gerekli aparatları, evlerde biraz dağınıklık da yaratmıyor değil. Yapımını anlatacağımız organizer, tamamen teknolojik ürünlerin aparatları ve aksesuarları için yapılmış olan, hepsini derleyip toplayacak güzel bir modele sahip. Tablet, telefon, mp3 gibi teknolojik cihazların şarj aletleri, USB kabloları, küçük USB bellekler ve mp3 çalarlar gibi birçok aparatı depolayabileceğiniz, her parça için ayrı bir depolama alanına sahip olan bu teknoloji organizerini dilerseniz çantanızda taşıyarak cihazlarınızı yanınıza alabilir; dilerseniz de çalışma masanızın ya da dolabınızın içinde, altında, yanında kullanarak düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte basit teknoloji organizerinin yapımı için ihtiyacınız olan materyallerin listesi:

Malzemeler:

-İki farklı ve uyumlu desende kumaş,
-Astar için ince elyaf,
-İnce ve kalın lastik,
-Renkli bir fermuar,
-Çıt çıt ve metal çanta kilidi,
-Dikiş makinesi ya da malzemeleri.

Teknoloji Organizeri Yapımı 1

Malzemeleri derledikten sonra, yapım aşamasına geçebilirsiniz. Tercih ettiğiniz farklı renkteki iki adet kumaştan ve arasına koyacağınız astar parçasından eşit boyutlarda, uzun bir dikdörtgen parça kesin. Bu uzunluğu organizerinizin olmasını istediğiniz uzunluğa göre tercih edebilirsiniz.

Kestiğiniz desenli kumaşlardan birinin üstüne, ortalayarak ve aralarında görselde olduğu gibi aralık bırakarak iki adet lastiği boydan boya dikey olarak dikin. Diktiğiniz bu lastiklerin üstünde 2- 3 santimde bir dikme işlemi gerçekleştirin. İki lastik için de bu işlemi yapın; sonunda lastik gözler oluşmuş olacak. Çantanın üstüne alt kısımda iki yana çıt çıt dikin; az sonra bu bölgeye çıt çıtlayacağınız küçük bir cep çanta oluşturacaksınız. Kumaşları tersten birbirine diktikten sonra yüzünü çevirin. Lastiksiz olan kısma kancaları küçük kumaş şeritler yardımıyla, görselde olduğu gibi dikin. Bu kancalar, çantanın rulo haline gelip kapanabilmesini sağlayacak.

Teknoloji Organizeri Yapımı 2

Kalan kumaşları kullanarak küçük bir makyaj çantasına benzeyen fermuarlı çanta dikmeniz gerekiyor. İçte bulunan lastikli kısma dikilecek olan bu çantanın içi iç kısımdaki, dışı da dış kısımdaki desenli kumaştan olmalı; unutmayın. Az önce diktiğiniz çantanın dikey olarak tutulduğu zamanki eni kadar eni olan, boyu da diktiğiniz çıt çıtların hizasında; yani çantanın 3’te biri kadar olması gereken bu çanta için kumaşları kesin ve şekilde görüldüğü gibi fermuarın bir yanına bir parçayı, diğer yanına da diğer parçayı dikecek şekilde astarlarıyla birlikte çantayı dikin.

Teknoloji Organizeri Yapımı 3

Diktiğiniz bu çantanın arka kısımlarına da diğer parçadaki çıt çıtların hizasına denk gelecek şekilde iki küçük çıt çıtı dikin ve çantayı, lastikli parçaya çıt çıtlayın. İşte teknoloji organizeriniz hazır; artık lastikli kısımlara kabloları ve şarj aletlerinizi geçirebilir, fermuarlı cebe de USB hafıza, mp3 çalar gibi küçük teknolojik cihazlarınızı koyarak düzgün bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Teknoloji Organizeri Yapımı 4

Teknoloji Organizeri Yapımı 5