Kapat

Tel İle Şık Bilezik Yapımı

Anasayfa
Takı Tasarım Tel İle Şık Bilezik Yapımı
Tel İle Şık Bilezik Yapımı

Herkes farklı renkte kıyafet giymekten hoşlanır. Fakat bu kıyafetler için de farklı aksesuarlar tercih edilmesi gerekir. Eğer bu durum zor oluyorsa, herkes kendi tasarımını da yapabilir. Tel bilezik tasarımı da bunlardan bir tanesidir. Bu tasarım yapılırken, belli kalınlıktaki teller kullanılır ve istenilen tarzda modeller meydana getirilebilir.

Kullanılacak araçlar bir tuhafiyeden temin edilebilir. Oldukça basit bir teknik ile yapılan bilezik tasarımı için kullanılması gereken malzemeler;

  • Takı teli,
  • Ucu bükebilen pense, ( karga burun )
  • Küçük takı pensesi,
  • İp ( takı için belli kalınlıkta olan ipler, deri, ipek ),
  • Metre

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 1

Bilezik tasarlamak için kullanmanız gereken bütün malzemelerini hazırlayın. İp için istediğiniz renk ve kalınlık ölçüsünü kullanabilirsiniz.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 2

Öncelikle bileziğinizde tel ile yapacağınız şeklin ne olması gerektiğine bir karar vermeniz gerekiyor. Şeklinizi ayarladıktan sonra belli ölçüde tel kesin. Biz yonca deseni yapacağız. Bu yüzden yaklaşık 10 cm bir tel kesiyoruz.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 3

Bir eliniz ile teli tutarken bir elinizle de ucu döndüren pensenizi alın ve yuvarlak bir form oluşturun.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 4

Aynı adımda devam edin ve ikili bir döngü meydana getirin.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 5

Bu şekilde üç yapraklı yonca olana kadar eşit aralıkta yuvarlaklar elde etmeniz gerekiyor. Elinizdeki tel resimdeki şekli aldıktan sonra farklı bir şekilde tasarıma devam edeceksiniz.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 6

Şekli yaptıktan sonra şeklinizin uçları istediğinizden daha uzun gelmiş ise kesebilirsiniz. Şeklinizin kenarlarını da farklı modeller ile kıvırmanız gerekiyor.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 7

Daha estetik bir görünüm kazanması için biz bileziğin yonca detayının uçlarını da kıvırmayı tercih ediyoruz.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 8

Tercih etmiş olduğunuz ipinizi alın ve tasarladığınız bileklik ucuna sabitleyin. Bunun için basit araçlardan faydalanabilirsiniz.

Tel İle Şık Bilezik Yapımı 9