Tel Süzgeçten Gıda Şemsiyesi Yapımı

Eskiyen ürünleri atmak yerine onlardan yeni ve yaratıcı fikirler türetmek her zaman daha iyi olacaktır.


Tel Süzgeçten Gıda Şemsiyesi Yapımı

Eskiyen ürünleri atmak yerine onlardan yeni ve yaratıcı fikirler türetmek her zaman daha iyi olacaktır. Yaptığınız keklerin, pasta ve kurabiyelerin mutfakta dururken tozlanmasını, üstüne yabancı cisimlerin ya da sineklerin konmasını, zarar görmesini istemiyorsanız; gıda koruma şemsiyesi ya da kek şemsiyesi denilen objeden edinmeniz gerek. Bunun için para vermenize de hiç gerek yok; evdeki eski tel süzgecinizden rahatlıkla bu objeyi yapabilirsiniz!Bunun için tel süzgecin sapını kestirmeniz ya da kesmeniz gerekiyor. Tamamen sapsız kalan tel süzgeç, artık sizin gıda koruma şemsiyeniz olacak. Kestiğiniz tel süzgeci, renkli sprey boya yardımıyla boyayabilir, güzel bir renk almasını sağlayabilirsiniz. Eğer boyarsanız; kuruduktan sonra süsleme işlemine başlayabilirsiniz.

Tel Süzgeçten Gıda Şemsiyesi Yapımı 1

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi kek fanusunuzu alimünyum çiçekler yaparak da süsleyebilirsiniz fakat bu biraz uğraştırıcı bir işlem olacağından aşağıdaki yöntem daha çok hoşunuza gidecektir: Kurdele nakışı sayesinde fanusu harika bir görünüme sokabilirsiniz. Zaten delikli olan süzgecin üstünü etamin gibi kullanarak kurdele yardımıyla çiçek, kelebek, ot, kuş gibi dilediğiniz objeyi işleyebilirsiniz. Ayrıca süzgecin kenarlarını tığ yardımıyla renkli ip kullanarak işleyebilir, daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tel Süzgeçten Gıda Şemsiyesi Yapımı 2

Gıda şemsiyesinin kolay tutulup kaldırılabilmesi için; kocaman bir boncuğu süzgecin en tepesine dikebilirsiniz. Bunun yerine tele boncukları dizerek de en üst tepeye bir tutma halkası olarak dikebilirsiniz.

Bu da gıda şemsiyesinin aliminyum çiçeklerle süslenmiş hali:

Tel Süzgeçten Gıda Şemsiyesi Yapımı 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,666 Saniyede Olu