Teneke Kutulardan Kalemlik Yapımı

Bütün kalem ve boyaları bir yerde toplayabilecek, her ürün şekli için ayrı bir depolama alanı oluşturabilecek, geri dönüşümle yapılmış ve farklı görünen bir kalemlik arıyorsanız; bu fikir çok işinize yarayacak. Dikkat çekici tasarımı ve basit yapımıyla oldukça güzel görünen bu kalemliği dilerseniz çocuklarınız için yapabilirsiniz, dilerseniz kendi çizim köşenizde ya da çalışma masanızda kullanabilirsiniz. Hatta makyaj kalemlerinizi ve fırçalarınızı koymak için bile tercih edebilirsiniz.

Malzemeler:

-Konserve tenekeleri, (Birkaç tane küçük, bir adet büyük teneke)
-Desenli, farklı kumaş parçaları,
-Tekstil tutkalı,
-Silikon.

Teneke Kutulardan Kalemlik Yapımı

Evinizde tüketip attığınız tenekeleri bir süre biriktirin ve yıkayıp temizledikten sonra bu kalemlik için onları kullanın. İlk önce, seçtiğiniz farklı kumaşları konservelerin boyuna göre ölçüp keserek, tekstil tutkalı yardımıyla tek tek tenekelere yapıştırın. Birbirinden farklı ve uyumlu kumaşları öneririz fakat dilediğiniz gibi; isterseniz hepsini aynı renk kumaştan bile yapabilirsiniz.

Teneke Kutulardan Kalemlik Yapımı

Tenekelerin hepsine kumaş yapıştırdıktan ve birkaç dakika kurumalarını bekledikten sonra; hepsini bir araya getirebilirsiniz.

Teneke Kutulardan Kalemlik Yapımı

Burada, büyük teneke ana parçanız olacak. Onun etrafına küçük tenekeleri farklı şekillerde, silikon yardımıyla yapıştırabilirsiniz. Büyük göze birçok farklı eşyanızı, küçük gözlere de daha küçük eşyalarınızı ayrı ayrı koyabilirsiniz; seçim sizin! Teneke Kutulardan Kalemlik Yapımı