Tentene Dantel Modelleri

Daha çok beyaz renkli iple, zincir ve ilmekler kullanılarak oluşturulan, aslında hepimizin bildiği klasik dantel modelleri olarak yaşamımızda yer edinen bu örnekler, günümüz dünyasında hala kendine oldukça hoş bir konumda yer edinmiştir.


Tentene Dantel Modelleri

Çeyizlerimizin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan dantellerin farklı modeller ve örneklerle hayatımıza giriyor oluşunda etkin rolü tentene dantel modelleri seçeneklerine vermemiz gerekiyor. tentene dantel örnekleri, her genç kızın çeyizinde yer alan gösterişli ve geleneksel dantel takımlarının temelini oluşturan öğedir. Daha çok beyaz renkli iple, zincir ve ilmekler kullanılarak oluşturulan, aslında hepimizin bildiği klasik dantel modelleri olarak yaşamımızda yer edinen bu örnekler, günümüz dünyasında hala kendine oldukça hoş bir konumda yer edinmiştir. Salon takımları, yatak odası takımları, masa örtüsü, havlu, pike, yazma kenarları olarak da kullanılabilen bu örneklerin pek çok modelde üretiliyor olması, bayanların ne kadar maharetli olduğunun göstergesi olarak çıkıyor karşımıza. Çiçek motifleri her dantel çalışmasında olduğu gibi Tentene dantel modelleri, tentene örnekleri içerisinde de oldukça iyi bir konumda yer ediniyor kendisine. Klasik modeller kadar, rengarenk çiçeklerle bir bütünlük oluşturan Tentene dantel modelleri de oldukça yoğun bir talep altındadır. Her bayanın çeyizinde bir örneğine rastladığımız tentene örnekleri, bayanların ilgiyle motiflerini incelediği danteller olarak görülür.

Tentene Dantel Modelleri

Dantel tentene masa örtüsü

Dantel tentene modeli

Dantel tentene örneği

El işi dantel örneği

El işi dantel tentene

Tentene dantel örneği

Tentene masa örtüsü

Tentene salon takımı örneği

Klasik beyaz rengin dışına çıkılan Tentene dantel modelleri arasında siyah renkli iple üretilen örneklerle de karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Dairesel motiflerin yoğunlukla kullanıldığı Tentene dantel örnekleri arasında çiçek, yaprak, dikdörtgen, kare gibi şekillerle de karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Kurdelelerle renklendirilen bu örnekler, aynı zamanda farklı renk iplerle eşsiz uyumların sergilendiği görsel bir şölen olarak da dikkatleri çekebilecek nitelikte şık duruşlar sergiliyor evlerde. Çiçekler arasındaki ince bağlantılarla, son derece şık görünüm elde eden modeller kadar, dört bir yanını çiçekler donatmış modellerdeki renk uyumu da gözleri üzerine çekiyor. Ayrıca tüm bu Tentene dantel model örnekleri pek çok ev bölümünde kullanılabiliyor olmasıyla da bayanların gözbebeği halinde. Zincir ve ilmekler dolayısıyla örülmesi de daha az zahmet gerektiren bu örnekler, çaydanlık ve bardaklar motifiyle bir sehpanın üzerini süslerken tepsi örtüsü ya da yastık kılıfının kenarı olarak da farklı bir bütünlüğün ortaya çıkmasına müsaade ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 4,035 Saniyede Olu